Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Хашалов став найдужчим бодібілдером світу

Автор:

|

Грудень 13, 2021

|

Рубрика:

Хашалов став найдужчим бодібілдером світу
Федір Хашалов

«Думав відмовлятися від участі в змаганнях. За місяць до них удома всі підхопили коронавірус. І мене це не оминуло. Тиждень високої температури зіпсував форму, до якої йшов пів року. Пощастило, що захворів не за два тижні до турніру. Бо тоді точно не встиг би відновитися», — розповідає 39-річний Федір Хашалов із Івано-Франківська. Нещодавно він став чемпіоном світу з фітнесу серед чоловіків. Змагання проводили в іспанському м. Санта-Сусанна.
Федір Хашалов готувався до них шість місяців. «Я бачив, що набираю гарну форму. З’являлася впевненість у перемозі. Але після коронавірусу її втратив. Був страшний відкат. Аби відновитися, тренувався тричі на день. А за тиждень до змагань травмував ліве плече. Сподівався, це остання невдача, але ж — ні. За день до вильоту виконував важкий акробатичний елемент і вибив коліно та суглоб великого пальця на нозі. Вже хотів попрощатися з поїздкою. Ходити було важко. Пив знеболювальні та протизапальні препарати. Потім усвідомив, що мій виступ запланований через п’ять днів. Цього часу вистачило на реабілітацію», — поділився він.
Напередодні змагань Федір через хвилювання спав не довше, ніж три години на добу. «На сцену вийшов змучений морально і фізично. Але, коли зазвучав Гімн України, я зрозумів, що все це недаремно. Відчував вдячність. За мене вболівали багато людей. Пишаюся, що їх не підвів. Після оголошення результату посипалося безліч привітань у соціальних мережах», — каже він.
Із чемпіонату Федір привіз золоту медаль. Міністерство молоді та спорту України має виплатити йому премію. «Щороку призовий фонд — різний. 2014-го, коли я вперше став чемпіоном світу з фітнесу, золотим медалістам видавали по 20 тис. грн. Та преміальні не завжди виплачують вчасно. Ті гроші й досі не отримав. Ще чекаю на виплату за перемогу на цьогорічному турнірі Європи. Для участі в таких змаганнях спортсменам треба розраховувати на власні кошти. Через це багато людей відмовляються, — пояснює він. — Наступного року мрію здобути кубок міжнародного турніру з бодібілдингу та фітнесу «Арнольд Класік». Його заснував Арнольд Шварценеґґер. Там виступають найкращі атлети світу».
Федір Хашалов відвідував секцію спортивної гімнастики з першого класу. Зараз має звання заслуженого майстра спорту України. Працює тренером із фітнесу та хореографом. «Із власного досвіду знаю, що дитину важко мотивувати тренуватися професійно. Тут діє просте правило — мама сказала ходити на гімнастику, отже, треба. Проте саме ця підготовка дала змогу легко перемкнутися в юності на брейк-данс. Хоч гімнасти трохи «дерев’яні» у танцях, та мені це подобалося».
2009 року Федір виступив на шоу «Україна має талант». Зайняв четверте місце. Пізніше брав участь у проєкті «Танцюють усі». Став фіналістом третього сезону. «Після цих шоу мене помітили у Федерації бодібілдингу, — розповідає він. — Запропонували виступити в категорії фітнесу. Щоб покращувати форму, крім тренувань, потрібен ще й відповідний режим харчування. Необхідно скоротити вживання вуглеводів і жирів. Але під час виснажливих занять важко втриматися від спокуси. Та результат мотивує. Коли бачиш, як трансформувалося тіло, крок назад уже не зробиш. Бо знаєш, як багато праці в це вкладено. До того ж суперники не стоять на місці. Якщо не покращувати свої результати, можуть і обійти. Працювати над собою стимулюють і увага та компліменти від оточення. Діти й навіть люди поважного віку захоплюються моєю формою».
Як повідомляв «Міст», найкращою на Elite Pro стала Оксана Бригідир.

Ірина Мамрига, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply