Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Як молоді воротарі проявили себе під час пандемії

Автор:

|

Грудень 02, 2020

|

Рубрика:

Як молоді воротарі проявили себе під час пандемії
Руслан Нещерет

Руслан Нещерет, воротар київського «Динамо», закохав у себе футбольну Європу в поєдинку проти «Барселони». Молодий кіпер вийшов у стартовому складі лише тому, що обидва воротарі киян — Георгій Бущан і Денис Бойко — підхопили коронавірус. Нещерет дебютував у віці 18 років і 286 днів і в першому ж поєдинку ЛЧ здійснив аж 12 сейвів — це третій показник в історії турніру та перший такий випадок з часів сезону 2015/2016.
«До початку епідемії на воротах збірної стояли Андрій П’ятов, Андрій Лунін та Юрій Паньків, а тепер маємо аж вісім кіперів, — похвалився Ігор Кутепов, воротар київського «Динамо» та збірної України. — А все тому, що свої шанси отримали ті гравці, котрі замінили хворих на коронавірус. Найкраще цим скористався Руслан Нещерет, котрий уже в другому своєму офіційному матчі за киян гучно заявив про себе. Зрештою, раніше свої нагоди використали Анатолій Трубін із «Шахтаря» та Георгій Бущан із «Динамо».
«Молоді воротарі ще пропустять чимало голів, поки здобудуть упевненість на полі, — вважає Олександр Іщенко, керівник академії футбольного клубу «Динамо» (Київ). — Голкіпери здебільшого досягають піку надійності в 27-річному віці, тож молоді хлопці мають час для того, щоб «набивати ґулі». Нещерет — хлопець дуже талановитий, має чудові антропометричні дані. Його козир — феноменальна гра ногами. Зрештою, ми бачили його талант ще у десятирічному віці, коли він виступав за рідну школу з Мукачева. Лише з другої спроби його батьки дозволили відпустити Руслана до Києва у 12-річному віці. Ми свідомо залучали його у команду 2001 року народження, хоч насправді він 2002-го, і серед старших Руслан демонстрував чудову гру».
Хто ж наразі найсильніший воротар України? На думку п. Кутепова, це звання все ж зберігає Андрій П’ятов. «Не варто списувати його з рахунків, — каже футбольний знавець. — Козир П’ятова — стабільність. На другому місці — Георгій Бущан, котрий оволодів чудовою воротарською технікою. Замикає трійку Андрій Лунін. Мені його шкода, бо добротний кіпер не повинен сидіти на лаві запасних навіть у «Реалі». Потім у моєму рейтинґу розмістилися Микита Шевченко, Анатолій Трубін, Руслан Нещерет, Олексій Різник і Денис Бойко».
«А я вважаю, що ще зарано співати оди молодим воротарям, — ділиться Андрій Тлумак, екскіпер львівських «Карпат». — Тим паче, не варто їх розглядати як теперішніх гравців збірної України. Молоді голкіпери можуть видати один чи два фантастичні матчі, а потім припускаються прикрих помилок. Це довели Анатолій Трубін і Руслан Нещерет. Перший чудово відіграв у матчі з «Реалом» та «Інтером», але потім провалив гру з менхенгладбахською «Боруссією». Нещерет вразив у грі з «Барселоною», а потім припустився хиби на виході в протистоянні з «Шахтарем». У цьому нічого страшного немає, але в збірній мають грати стабільні воротарі — П’ятов, Бущан і Лунін. Ну, а молодим необхідно старатися і стукати в двері головної команди».
Як повідомляв «Міст», українські футбольні клуби не надто вдало виступають на євроарені.

Олег Зубарук, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply