Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Від футбольних діаспорних чемпіонатів — до всесвітніх діаспорних ігор

Автор:

|

Вересень 05, 2019

|

Рубрика:

Від футбольних діаспорних чемпіонатів — до всесвітніх діаспорних ігор
Анна Кісіль, Ігор Бокій та Ігор Малінський

Важко повірити, але минув уже цілий календарний рік, коли пролунав заключний свисток арбітра, який сповістив про завершення фінального матчу сьомого чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд на стадіоні «Чемпіон» м. Ірпінь Київської області.

Восьмий чемпіонат — у вересні
І практично того ж самого дня розпочалася підготовка з організації та проведення наступного футбольного форуму знову на Київщині. Про це наприкінці листопада минулого року міжнародна організацією українських громад «Четверта хвиля» підписала меморандум із головою федерації футболу Київської області, міськими керівниками Ірпеня, Вишгорода, Бучі та Бородянки. Цей документ став дорожньою картою щодо проведення восьмого футбольного турніру діаспори.
Ми вже перебуваємо на фінішній прямій, бо у період із 9 по 15 вересня ц. р. у містах Ірпінь і Вишгород відбудеться восьмий чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд. Він збере спортсменів, котрі будуть представлені шістьма командами — з Канади, Ізраїлю, Франції, Данії та Польщі (м. Люблін і Краків). Проведення семиденного заходу вимагає практично рік підготовчого процесу. Це надзвичайно велике навантаження, але врешті-решт воно дає плідні результати і втомлене задоволення.
Спортивна програма буде насиченою. Команди зіграють по п’ять ігор попереднього кола, а найкращі чотири — визначать переможця. Команду-чемпіон, фіналістів і команди-учасниці нагородять чашами і грамотами Української асоціації футболу (президент — А. Павелко). Футболісти відзначать призами у номінаціях «Кращий бомбардир», «Кращий гравець», «Кращий воротар». Ці нагороди, як і заохочувальні призи, їм передбачили Ірпінська (виконувач обов’язки голови — А. Попсуй) та Вишгородська (голова — О. Момот) міські ради.

Чисельна армія функціонерів
Реалізація такого масштабного проєкту потребує об’єднаних зусиль державних установ і громадських організацій. Хочу зазначити, що ці обов’язки, як і щороку, беруть на себе представники «Четвертої хвилі» з Торонто (президент — Любов Славатинська), зокрема, Сергєєв Олексій, керівник загального відділу та підготовчої групи зазначеної організації, і виконують їх бездоганно. Крім цього, потрібно віддати належне здібностям і наполегливості В. Карплюка, керівника інвестиційної ради м. Ірпінь, керівників і виконавців місцевих підрозділів — В. Кременчук (відділ координування культмасових заходів та фізкультурно-спортивної роботи), Ірині Мигитко й Анжеліці Куценко. Важливим є й той факт, що цією справою щоденно опікується С. Тимофеєв, начальник Управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації, та Я. Москаленко, голова Київської обласної федерації футболу.
Практично в день приїзду та поселення команд зберуть мандатну комісію, де кожен керівник делегації надасть імміґраційні, діаспорні та спортивні документи на кожного гравця. Для чого це робиться? Для того, щоби у складах команд не було «підставних гравців», а були лише закордонні українці. І ця відповідальна місія перевіряння даних покладена на В. Наливайка, виконавчого директора Київської обласної федерації футболу.
Хотів би звернути увагу наших читачів на ту чисельну армію задіяних нами людей, структур і підрозділів, які на державному та міжнародному рівнях практично допомагають нам організувати та провести цей чемпіонат. Разом — ми сила!

Спонсори та фундатори
Неабияку підтримку щодо основних видатків на проживання, харчування, забезпечення транспортом, екскурсійну програму, експлуатації спортивних споруд, суддівство змагань, нагородну атрибутику, що лягли на плечі Ірпінської та Вишгородської міських рад, надали Міністерство молоді і спорту України (ексміністр — І. Жданов) і Світовий конґрес українців (президент — Павло Ґрод). Питаннями комфортного проживання у елітному готелі «Вишеград», триразовим харчуванням, експлуатацією стадіонів опікується Т. Іванов, заступник Вишгородського міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади. Також ми раді були почути від П. Пашка, ректора Національного університету фіскальної служби України (м. Ірпінь), що отримаємо у наше розпорядження додатковий стадіон. І це надихає!
Ми продовжили багаторічну співпрацю з канадськими й українськими фінансовими установами, приватними підприємствами і просто небайдужими людьми. Серед них уже вчергове хочу відзначити кредитову спілку «Будучність» (головний управитель — Оксана Процюк-Чиж), корпорацію «Міст» (президент — Ростислав Кисіль), ресторан «Золотий лев» і компанію «Росанпак» (президент — Анна Кисіль), компанії TelX Іnс. (власник — Віктор Онисько), Kantor Currency Exchange (співвласники — Микола Симчишин і Роман Галущак), Fantasy Flower (власник — Любомир Левицький), N. M. S Canada Inc. (власник — Володимир Шинке), PV Drain Services Inc. (власник — Василь Пригродський), адвоката Оксану Мірутенко, спілку підприємців Тернопільщини «Українська справа» (голова — Михайло Ратушняк, члени ради директорів — Юрій Хоміцький, Ігор Парій та Іван Панькуш).

Цікаві заходи
У програмі перебування спортсменів-діаспорян передбачені також доброчинний матч із представниками Вишгородської громади, а також гра, в якій будуть візьмуть участь збірні діаспорного світу та ветерани російсько-української війни. До вже висадженої торік Алеї діаспори в Ірпені, де кожен керівник делегації посадив пам’ятне дерево на честь кожної країни, звідки приїхали спортсмени, додадуть нові саджанці з Данії та Франції.
Маємо на меті запросити керівників дипломатичних представництв на рівні послів, генеральних консулів, пресаташе країн, із яких приїдуть команди-учасниці. Сподіваємося на присутність як почесних гостей членів Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради України — з метою широкого розголосу самої події як гуманітарного проекту. Україна так само має бути вдячна діаспорі за ту підтримку, яку ми здійснюємо з-за кордону.

Дивимося в майбутнє
Спорт у діаспорі має розвиватися широко і масштабно. У кінцевій меті я бачу розширення рамок футбольного чемпіонату до меж діаспорної олімпіади. Що маю на увазі? Ми започатковуємо проведення окремих турнірів із різних видів спорту, якими займаються діаспоряни за кордоном — з волейболу, шашок, шахів, настільного тенісу, великого тенісу, окремих видів легкої атлетики. Це буде діаспорна спартакіада, основною окрасою якої буде проведення світового турніру з боротьби самбо серед майстрів та українських діаспорних команд.
З такою ініціативою до нас пів року тому звернувся Юрій Клімантов, президент Асоціації сприяння розвитку ветеранів єдиноборств України. її підтримав Ігор Малінський, голова Київського обласного відділення Національного комітету України та директор Навчально-наукового інституту спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації.
Кінцевою метою проведення таких загально-спортивних змагань цього та наступного року є організація 2021-го всесвітніх діаспорних спортивних ігор із нагоди 30-річчя відновлення Незалежності України. Це — моя мрія і я над нею працюю. Плани грандіозні, тільки б вистачило здоров’я, можливостей і наснаги, а запалу нам ніколи не бракувало.

Ігор Бокій

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply