|

Листопад 28, 2020

|

«Динамо» поступилося «Барселоні»

Добігають кінця виступи українських футбольних клубів на євроарені. Спершу київське «Динамо» в Києві не змогло обіграти «Барселону» в матчі Ліґи чемпіонів (ЛЧ). Іспанці вийшла на гру мало не резервним складом. Перший тайм закінчився без забитих голів і з малою кількістю ударів по воротах. Все змінилося у другому таймі, коли з різницею у п’ять хвилин «Барселоні» вдалося забити двічі. Дест влучно пробив у дальній кут воріт. А згодом і Брейтвейт вдало зіграв, у карному майданчику, відправивши м’яч у ворота в падінні після подачі зі штрафного. На 70-й хвилині цей форвард оформив дубль. Попов завалив його на газон поштовхом у спину, й арбітр призначив пенальті. А вже у компенсований арбітром час Ґрізманн забив у ворота «Динамо» четвертий гол.
Донецький «Шахтар» також провів матч 4-го туру групового етапу ЛЧ, проти «Боруссії» (Менхенгладбах) на виїзді, і також програв. Уже на 16-й хвилині ініціатива господарів поля виявилася умпішною. Кривцов порушив правила щодо Тюрамі в карному майданчику донеччан і рефері призначив пенальті. Штіндль розвів м’яч і воротаря по різних кутах брамки.
Українці кинулися атакувати, але подолати захист німців не спромоглися. «Боруссія» подвоїла перевагу на 34-й хвилині: Ельведі замкнув ударом головою подачу з кутового. Розгром оформили ще до перерви. У компенсований час гладбахці заробили штрафний, який ударом через себе успішно виконав Емболо.
Після перерви німці зменшили оберти, але і супернику не дозволяли розгорнутися, тому інтенсивність гри впала. Тим не менш, господарі поля забили ще раз на 77-й хвилині, коли Вендт здійснив флангову подачу, м’яч нікого не зачепив і опинився у воротах «Шахтаря» — 4:0.
Добре, що хоч луганська «Зоря» здобула довгоочікувану перемогу, в Лізі Європи, розгромивши на виїзді грецький АЕК у поєдинку четвертого туру групового раунду. Греки виграли три тижні тому в Запоріжжі 4:1, а тепер активно розпочали домашній поєдинок і в перші десять хвилин захисту луганців було непереливки, але витримавши стартовий тиск, гравці української команди відвели загрозу від своїх воріт. Загалом перший тайм відбувався у рівній боротьбі. На двох команди організували один удар у площину воріт, який у свій актив записали греки.
Багатшим на події видався другий тайм. Вже у його дебюті червону картку заробив Євген Шахов, український леґіонер АЕК. Він єдиний на дві команди заробив жовту картку в першому таймі, а на 48-й хвилині у верховій боротьбі вдарив Іванисеня ліктем, побачив перед собою другу жовту картку і залишив свою команду в меншості. Відразу після видалення АЕК провів ще кілька небезпечних атак, але забила «Зоря». На 61-й хвилині Циганкіс біля бровки поля ледь дістав м’яч, майже від кутового прапорця виконав навіс у воротарський, де помилився голкіпер господарів, тож Громов із метра відправив м’яч у порожні ворота. Забивши, гості відчули легкість, і незабаром Владислав Кабан подвоїв перевагу луганчан. А на 85-й хвилині Владлен Юрченко реалізував пенальті за фол проти Луньова та встановив остаточний рахунок — 0:3.
Як повідомляв «Міст», успіхи українських футболістів перебралися в мрії.

До слова
УЄФА розглянув справу про скасування матчу Ліґи націй Швейцарія-Україна, який мав відбутися 17 листопада в Люцерні. Через випадки зараження коронавірусом у збірній України головний лікар кантону відправив всю команду «жовто-синіх» на карантин. У збірній України було достатньо здорових гравців, аби взяти участь у цьому матчі, команда була налаштована грати, але їй присудили технічну поразку з рахунком 0:3. В Українській асоціації футболу (УАФ) із таким рішенням не погодилися та вирішили звернутися в арбітражний суд Лозанни. Про це повідомив Юрій Запісоцький, віцепрезидент і генеральний секретар УАФ. «Після отримання резолютивної частини рішення Апеляційного комітету УЄФА УАФ заявляє про свою категоричну незгоду з ним і про свій намір оскаржити це рішення в Спортивному арбітражному суді міста Лозанна відразу після отримання повного тексту з мотивувальної частини», — заявив він.