Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Вагома відповідь «готельній мафії»

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Вагома відповідь «готельній мафії»

Українці запрошують іноземних уболівальників безкоштовно зупинятися в них на Євро-2012. Це — реакція громадськості на штучно завищену вартість готельних номерів. УЄФА, іноземні мас-медіа й самі футбольні фанати вже масово критикують Україну через надвисокі ціни на готельні номери. Подекуди за ніч під час проведення Євро-2012 українські готелярі просять удесятеро більше за звичайну ціну. І це притому, що чимало готелів є далекими від міжнародних стандартів або навіть задекларованої «зірковості». Аби не ганьбитися перед гостями, українців закликають безкоштовно селити іноземців у себе в домівках.

Із такою думкою виступив Іван Варченко, депутат Харківської обласної ради. Низка громадських організацій із Донецька, Харкова, Львова та Києва вже підтримала цю ідею й створила ініціативу «Ласкаво просимо! Welcome to Ukraine». Ініціативу вже оформили в соціальній мережі Facebook.

До цієї групи наразі приєдналося 200 користувачів з України та європейських країн. Перші розміщують свої пропозиції безкоштовного житла, інші — шукають можливості відвідати Україну та чемпіонат за невеликі гроші.

«Зараз у Європі розповідають багато неґативу про нашу країну. Ми хочемо показати, що не все так погано. Українці — дуже гостинні», — каже Вікторія Склярова, одна з адміністраторів ініціативи й краєзнавець із Харкова. Вона розповіла, що її сім’я згодилася прихистити на час Євро-2012 подружню пару з Берліна, сусіди — уболівальників із Бельгії, її колеґи по роботі також розмістили інформацію про можливість безкоштовно зупинитися в них.

Ініціативу побудовано за принципом каутчсерфінґу. «Люди відгукуються, щойно дізнаються про те, що можуть допомогти. Це ж — людські стосунки. Можливо, і їм колись іноземці допоможуть», — наголошує п. Склярова. За її слова­ми, зараз громадські активісти готують англомовну та німецькомовну сторінки в соцмережах, аби європейським уболівальникам було зручніше шукати безкоштовне житло.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply