Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

У Львові «заборонили» стадіон «Україна»

Автор:

|

Липень 22, 2021

|

Рубрика:

У Львові «заборонили» стадіон «Україна»
Стадіон «Україна»

Львівські футбольні клуби «Рух» і «Львів» намагаються змусити проводити офіційні матчі Української прем’єр-ліги (УПЛ) на «Арені Львів» на кабальних умовах. При цьому представники Української асоціації футболу (УАФ), вдалися до «цікавої» схеми — просто «заборонити» стадіон «Україна» для елітної ліґи українського футболу, перевівши його з третьої до другої категорії.
Стадіонна ситуація у Львові зараз виглядає так: «Арена Львів» виставила ціну за один матч — 210 тис. грн. У неї входять охорона, прибирання, робота стюардів і, власне, оренда стадіону. Але до цього, за новими вимогами керівництва «Арени Львів», розпочали додавати комунальні послуги, оплату підігріву поля, освітлення, послуги кейтерингу. Влітку це ще, як кажуть, пів біди, але в осінній і зимовий період ціна зросте в рази.
Ні «рухівців», ні «містян» таке не влаштувало. Тим паче, що під боком є стадіон «Україна», який і за ціною за один матч втричі дешевший, і за місцем розташування зручніший для пересічного вболівальника, і жодних запитань до його функціонування не виникало.
«Львівська «Україна» нічим не поступається ні чернігівському стадіону, ні ужгородському, ні кропивницькому, де ми граємо матчі УПЛ. Тому не бачу жодних підстав для того, щоб цю арену позбавляти третьої категорії», — наголосив Андрій Паньків, генеральний директор ПФК «Львів».
Але «кілери з УАФ» вдаються до різних методів: «викручують руки», маніпулюють фактами в медіа, організовують інформаційні атаки з безпідставними звинуваченнями та перекручуваннями реальних фактів. Здається, хтось отримав конкретне завдання примусово повернути львівські футбольні клуби УПЛ на «Арену Львів» і змусити їх платити стільки, скільки там скажуть.
Цікавий факт: інспекція на «Арені Львів», який фактично ще досі не здали в експлуатацію належним чином, тривала не довше десяти хвилин, не перевіряли практично нічого. А ось на «Україні» «інспектори» залазили ледь не в кожен закуток, наче навмисно шукаючи якісь недоліки чи огріхи.
Відтак «Рух» повідомив УАФ, що після такого рішення може припинити своє існування. «Тільки вдумайтеся: стадіон, на якому ще недавно грала свої офіційні матчі національна команда України, стадіон, на якому UEFA проводила матч групового етапу Ліґи Європи, визнали непридатним для проведення матчів УПЛ. Без пояснень. Без вказівки, що такого катастрофічного раптово сталося з інфраструктурою стадіону. Ще кілька місяців тому, коли УАФ вперше затверджувала списки стадіонів за категоріями було можна, а тепер ні», — йдеться в заяві клубу.
Ігор Кульчицький, ветеран львівських «Карпат», капітан кубкової команди 1969-го року, переконаний, що «Україна» у теперішньому її стані — це стадіон, де спокійно можна проводити матчі УПЛ. А те, що в Києві розпочали війну з львівськими клубами, вважає дуже поганим сигналом. «Арена Львів» — стадіон хороший, але він не наш, не львівський, ним керує Київ, — зазначив один із символів львівського футболу. — Тому і «Рух», і «Львів» мали повне право відмовитися там грати. Кожен вирішує так, як йому зручно. Не розумію, навіщо когось примушувати щось робити, а когось вирішувати, де саме проводити матчі. Це неправильно», — заявив він.
«Можу вас твердо запевнити: поле на стадіоні «Україна» зараз у чудовому стані, я навіть сам здивувався, коли побачив, — заявив Степан Юрчишин, ще один колишній футболіст, який є леґендою львівського футболу, а тепер — генеральний директор відновлених «Карпат». — Так, на самому стадіоні зараз є що доробляти, ремонтувати, треба вкласти в нього чимало коштів, але загалом він перебуває у належному стані».
А Артем Федецький, добре відомий футболіст дещо свіжішого покоління «Карпат», висловив упевненість, що, попри всі теперішні непорозуміння, в УАФ, врешті-решт, змінять своє незрозуміле рішення, і стадіон допустять до чемпіонату. «Інакше не можна, — впевнений колишній захисник національної збірної України. — Переконаний, що якщо за наведення порядку на стадіоні візьмуться «Рух» і «Львів», то вони наведуть там лад за короткий проміжок часу. Ці клуби не раз це доводили».
Свою чергою, Андрій Дума, депутат Львівської обласної ради, заявив, Що рішення комісії УАФ було готове ще до огляду стадіону «України». «Всі задають собі питання: а яким чином якісь люди приїхали на кілька годин до Львова і позбавили третьої групи стадіон «Україна»? Таке враження, що вони вже їхали з готовим рішенням про пониження стадіону у класі, випили львівської кави, повернулися й уже наступного дня його оприлюднили», — зазначив він і нагадав, що в лютому ц. р. стадіон проходив перевірку УАФ, у результаті якої отримав дозвіл на функціонування.
Не залишився осторонь і Андрій Садовий, міський голова Львова. Він повідомив, що спілкувався з приводу ситуації довкола стадіону з Вадимом Гутцайтом, міністром молоді та спорту України, й Андрієм Павелком, головою УАФ. А також із власниками львівських клубів, аби знайти точки порозуміння.
Мер міста Лева зауважив, що стадіон «Україна» є комунальною власністю, тож пониження його статусу безпосередньо впливає на інтереси міста. «Ми вже надіслали відповідний запит, аби дізнатися причини такого рішення. Наступним кроком стане виправлення усіх зауважень у найкоротший термін», — заявив він.
Міський голова анонсував круглий стіл, де представники львівських футбольних клубів мають зустрітися з футбольними чиновниками з Києва, аби врегулювати ситуацію щодо обмежень на футбольні поєдинки для стадіону «Україна».
Як повідомляв «Міст», раніше ламали списи за стадіон Шухевича.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply