|

Серпень 26, 2021

|

Момент матчу «Монако»-«Шахтар»

У середу, 25 серпня, донецький «Шахтар» у Харкові прийняв французький «Монако» в матчі-відповіді плей-офф раунду кваліфікації Ліґи чемпіонів (ЛЧ). Після перемоги «гірників» у першій зустрічі для українців було важливо не програти. Однак уже з перших секунд стало зрозуміло, що гості боротимуться до самого кінця.
Монегаски відразу ж увімкнули високий пресинг, стали насідати на ворота П’ятова і створювати небезпечні моменти. Уже на третій хвилині Фофана пробив із лівої ноги, але Вітао удар заблокував. Услід був іще один заблокований удар по воротах П’ятова, а потім Бадьяшіль не влучив у створ після подачі з кутового.
Гості продовжували атакувати, і було очевидно, що назріває гол. Кайо Енріке і Сідібе пробили трохи неточно, але за кілька хвилин м’яч усе ж опинився у воротах. Фолланд рвонув із лівого флангу і пробив — П’ятов парирував удар, але перед собою. На добиванні виявився Бен-Єддер і спокійно відправив м’яч у сітку — 0:1.
Після забитого м’яча гості ще більше активізувалося, позаяк одного гола було недостатньо, щоб вийти у груповий етап ЛЧ. Однак господарі поля також створили кілька перспективних атак, але вони не були небезпечними.
На 38-й хвилині «оранжево-чорним» пощастило — Головін подав зі штрафного, і Бадьяшіль пробив у дальній кут, але влучив у штангу. Але вже за хвилину монегаски все ж забили, і знову відзначився Бен-Єддер. Нюбель подав майже із центру поля на лівий фланг на Кайо Енріке, той побачив зліва капітана, якого Матвієнко залишив без нагляду, і Віссам забив — 0:2. А в компенсований час Бен-Єддер міг оформити хет-трик, та не влучив у ворота.
На другий тайм Де Дербі, головний тренер донеччан, вирішив не випускати Матвієнка, замінивши його на Ісмаїлі, який відразу ж додав свіжості грі. Уже з перших хвилин другої половини зустрічі «гірники» стали грати більш злагоджено й активніше, з’явилися моменти і гострота біля воріт Нюбеля.
Кілька хороших ударів було у виконанні Алана Патріка, але м’яч вперто не летів у ворота. На це відповів Бен-Єддер, який намагався перекинути «круглого» через П’ятова, але Андрій спіймав м’яч у руки.
А потім Де Дзербі зробив, мабуть, ключову заміну: прибрав Тете, який уже був на картці і виявляв чимало зайвих емоцій, і випустив Марлоса. І за вісім хвилин Марлос забив, замкнувши у дотик передачу із центру карного майданчика на правий фланг від Патріка.
Решту 15 хвилин основного часу команди по черзі намагалися атакувати, створюючи проблеми голкіперам, але ніхто так і не забив. За кілька хвилин до свистка чудова можливість була у Фолланда, але П’ятов врятував.
Гра перейшла в екстра-тайми. Гравці «Шахтаря» помітно активізувалися, а ось гравці «Монако» почали втомлюватися. Кілька непоганих атак розвивав Мудрик, але надто тягнув на себе, і втрачав м’яч. Попри це, саме Михайло допоміг забити своїй команді.
На 114-й хвилині зустрічі Мудрик на швидкості долучився до атаки й увірвався з лівого флангу у карний, де хотів відпасувати в центр. Однак Агиляр невдало підставив ногу і м’яч вирушив прямо за спину Нюбелю.
Монегаски намагалися виправити ситуацію, але фінальний свисток зафіксував нічию — 2:2, яка принесла «Шахтарю» путівку у груповий етап ЛЧ.
Як повідомляв «Міст», «Шахтар» мінімально переграв «Монако» на виїзді.