Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Щодо ІХ Чемпіонату з футболу серед діаспори

Автор:

|

Квітень 01, 2020

|

Рубрика:

Щодо ІХ Чемпіонату з футболу серед діаспори
Ігор Бокій

Підготовка до проведення ІХ Чемпіонату з футболу серед українських діаспорних команд триває. Водночас, із огляду на поширення коронавірусу Covid-19, оргкомітет змагання дотримуватиметься відповідних рекомендацій українського уряду та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Про це заявив Ігор Бокій, голова Організаційного комітету чемпіонату діаспори.
«Звісно, ніхто не застрахований від цього лиха. Як бачите, керівники різних країн, світових спортивних і футбольних структур передбачають і вживають заходи зі зменшення темпів поширення цього вірусу. Будь-яке масове скупчення людей завжди є тією проблемою, яку можна вирішити або забороною, або перенесенням термінів проведення заходу. Певна річ, ми будемо орієнтуватися на відповідні світові й українські урядові розпорядження з цього приводу, але організаційна робота не припиняють ні на хвилину. І підтвердженням тому вже є гарантійні листи від майбутніх учасників нашого чемпіонату з Канади, Ізраїлю, Данії, Польщі, Румунії та Молдови», — розповів він.
Відомий діяч діаспори нагадав, що ІХ Чемпіонат із футболу серед українських діаспорних команд запланований на 8 по 12 липня на Івано-Франківщині — у містах Надвірна, Яремче та у селищі Делятин. «Ми досягнули домовленостей із керівництвом Надвірнянськиї районної державної адміністрації та районної ради, міських рад Надвірної й Яремча, а також селищної ради об’єднаної територіальної громади Делятина. З керівниками цих прикарпатських місцевих сил самоврядування провели ряд он-лайн нарад і засідань. Керівники відповідних структур перевіряють придатність і підготовку стадіонів. Крім цього, залучаємо до підготовчої й організаційної роботи державні та громадські структури України: Міністерство молоді та спорту, Міністерство закордонних справ, Міністерство внутрішніх справ України, Українську асоціацію футболу, Івано-Франківську обласну державну адміністрацію, Івано-Франківську обласну асоціацію футболу, низку місцевих підприємців. Сподіваємося, що наш захід, як і завжди, пройде під патронатом Світового конґресу українців, а Національний олімпійський комітет України підставить нам надійне партнерське плече», — зазначив п. Бокій.
За його словами, у цей період заплановані також додаткові турніри, адже відповідна інфраструктура дозволяє це зробити. Ігор Бокій також назвав критерії, за якими відбувається відбір команд і гравців для участі у чемпіонаті. «На вимоги Організаційного комітету, у складах команд країн, звідки приїжджають гравці, можуть бути вихідці з України або українці, котрі мають визначений імміґраційний статус країни їхнього постійного проживання. А саме, громадяни тих країн, власники права на постійне місце перебування, наприклад, Green Card, Permeso, Permanent resident status, власники робочих, студентських і довготермінових віз тощо», — зазначив голова оргкомітету.
Він додав, що організатори чемпіонату також проводять ретельну перевірку претендентів через базу даних Української асоціації футболу на предмет неучасті гравців у будь-яких українських змаганнях.
Як додав п. Бокій, за пів року до початку змагань оргкомітет чемпіонату також вимагає листи-підтвердження та заявки від громадських організацій, спортивних товариств, футбольних клубів, які спрямовують своїх учасників. «В цьому, природно, є якась бюрократична складова, але це визначено чинним законодавством України щодо порядку проведення спортивних змагань. Також це дисциплінує команди у організаційних питаннях», — пояснив відомий діяч діаспори і подякував низці українських державних і громадських структур, організацій діаспори, а також спонсорів і меценатів за допомогу в організації та проведенні чемпіонату.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply