Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

РФ анексувала кримські футбольні клуби

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

РФ анексувала кримські футбольні клуби
«Я повикреслював слово «Росія» з усіх книжок, зі словників і так далі. У мене залишилися тільки історичні особистості в пам’яті. Спілкуватися з кимось у Росії, дзвонити? Не знаю, чого мені там з ними спілкуватися? Росія для мене померла», — сказав Віталій Кварцяний, заслужений тренер України, головний тренер і президент ФК «Волинь» (Луцьк) і президент Федерації футболу Волинської області

«Я повикреслював слово «Росія» з усіх книжок, зі словників і так далі. У мене залишилися тільки історичні особистості в пам’яті. Спілкуватися з кимось у Росії, дзвонити? Не знаю, чого мені там з ними спілкуватися? Росія для мене померла», — сказав Віталій Кварцяний, заслужений тренер України, головний тренер і президент ФК «Волинь» (Луцьк) і президент Федерації футболу Волинської області

Російський футбольний союз (РФС) офіційно прийняв до своїх лав три кримські команди: севастопольський СКЧФ (екс-«Севастополь»), сімферопольський «Скіф» (екс-«Таврія») і ялтинська «Жемчужина» тепер можуть виступати в другому дивізіоні чемпіонату Російської Федерації (РФ).

Проігнорувавши рекомендації FIFA, РФС усе ж зважився взяти під свої знамена професійні клуби окупованого Криму. Три місцеві команди має ввійти в зону «Південь», а товариство новачкам складе ще 15 команд. Відомо, що кримські клуби пройшли юридичну перереєстрацію в Краснодарі та Ростові, але представлятимуть вони свої рідні міста: Севастополь, Сімферополь і Ялту.
Тепер FIFA та UEFA мають усі підстави застосувати до РФС максимально жорсткі санкції. Європейський футбольний союз може позбавити Росію єврокубкової квоти в Лізі чемпіонів і Лізі Європи, а Міжнародна федерація футболу, своєю чергою, – права на чемпіонат світу 2018 року.
Однак FIFA заявила, що не отримувала від Російського футбольного союзу жодних документів щодо включення кримських команд у чемпіонат Росії з футболу. «Дотепер ніхто офіційно не інформував FIFA про згадану подію. У зв’язку із цим ми не в змозі давати коментарі», — сказано в повідомленні FIFA.
Федерація футболу України (ФФУ) має жорстко відреагувати на незаконні рішення Російського футбольного союзу щодо проведення матчів Кубка РФ на території Криму. Про це сказано в заяві Асоціації правників України. В організації нагадують про регламентні статті, якими регулюються взаємини між федераціями футболу. Зокрема, указується на те, що Федерація футболу Криму, Федерація футболу Севастополя та футбольні клуби були афілійовані з ФФУ. Причому сам півострів юридично залишається частиною України. «Сьогодні широкому загалу не відомо, чи був такий дозвіл від ФФУ у зв’язку з вищезазначеним проведенням змагань Кубка Росії з футболу на території Криму. Понад те, не відомо, чи було подано офіційний письмовий протест із боку ФФУ щодо дій РФС до UEFA та FIFA, якщо РФС в односторонньому порядку прийняв до свого складу ФК «ТСК» (Сімферополь), ФК «СКЧФ» (Севастополь), ПФК «Жемчужина» (Ялта) й організації, грубо порушивши статутний документ FIFA», — наголошується в заяві.
Крім того, в асоціації додали, що через порушення статуту FIFA щодо його члена запроваджують санкції, які передбачають навіть призупинення членства. Відтак, така ситуація автоматично забороняє клубам, національним збірним такої асоціації брати участь у змаганнях, які проводяться в межах системи FIFA. Також Анатолія Конькова, президента ФФУ просять не спостерігати мовчки за односторонніми діями футбольної асоціації РФ. «Закликаємо офіційно (письмово) звернутися до РФС, UEFA і FIFA, задекларувати свою незгоду з діями РФС і нагадати про відповідальність, що існує в рамках футбольних організацій за порушення їхніх зобов’язань», — зазначається в документі.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply