Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Реклама закликає залишатися вдома

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Реклама закликає залишатися вдома

У Нідерландах на центральних телеканалах з’явилася реклама під назвою «Утримай його вдома» зі закликом до жінок умовити чоловіків не їхати в Україну на Євро-2012 через те, що «в цій країні повно вродливих жінок». Реклама, яка транслюється у вечірній час, розроблена нідерландською енерґетичною компанією Nederlandse Energie Maatschappij (NLE). Ролик також розміщено на сайті компанії та на відеосервісі Youtube.

У прес-релізі компанії сказано, що реклама за участю відомих у країні людей розрахована на жіночу аудиторію, а героєм першого кліпу став Генк Спаан — спортивний журналіст. У кліпі тривалістю 25 секунд показують віконце Google, куди вводяться слова Ukrainian women. Після цього на екрані з’являється безліч фотографій напіводягнених молодих жінок. Далі в кадрі видно Генка Спаана, який на дивані дивиться телевізор, після чого глядач бачить логотип NLE. Жіночий голос за кадром пояснює, що якщо укласти контракт із компанією, то в подарунок клієнт отримає прилад для виготовлення пива. «Даруючи цей бар, чоловіків умовляють залишитися вдома, а не їхати в Україну. Генк Спаан залишається», — запевняють у компанії.

Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловило стурбованість у зв’язку з появою такої реклами. «Ми вважаємо цей ролик дискримінаційним, таким, що сприяє розпалюванню міжнаціональної ворожнечі, несправедливим щодо України й українців. Ми рішуче домагатимемося того, щоби він був знятий із ротації», — сказав Олександр Дикусаров, речник зовнішньополітичного відомства.

За його словами, посол України в Нідерландах уже провів зустріч із представниками Федерації футболу Нідерландів, спонсором якої є компанія NLE. Він також сказав, що посол планує зустрітися з керівництвом самої компанії. «У Федерації футболу Нідерландів різко засудили вихід цієї реклами й запевнили українську сторону в тому, що ролик був проведений без узгодження з ними, хоча це мало бути зроблено. Також, за словами представника Федерації футболу Нідерландів, у рекламі безпідставно розміщено логотип федерації», — пояснили в МЗС.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply