|

Атакує Андрій Ярмоленко

«Динамо», «Шахтар» і «Дніпро» продовжують боротьбу на євроарені.

Гостинна Хайфа
У Хайфі (Ізраїль) 29 вересня відбувся матч другого туру Ліґи чемпіонів (ЛЧ) УЄФА, в якому найсильніший клуб Ізраїлю «Маккабі» (Тель-Авів) приймав київське «Динамо» та програв із рахунком 0:2. Доля матчу була вирішена вже в перші п’ять хвилин гри.
Кияни потужно розпочали матч і вже на четвертій хвилині Андрій Ярмоленко скористався шикарним пасом із глибини поля Дерліса Ґонсалеса й ударом упритул зі штангою увігнав м’яч у сітку. А на початку другого тайму Ґонсалес віддав не менш красивий пас Жуніору Мораєсу, котрий і забив другий гол.
Сергій Ребров, головний тренер «Динамо», зазначив, що задоволений грою своєї команди. «У нас зібрані дуже індивідуально сильні футболісти. Вони скористалися нашими підказками. На полі все було непросто, особливо важко далися останні хвилини. Радий, що гравці витримали та добилися перемоги», — резюмував. Ребров.
Оцінюючи суперника тренер сказав: «Ми сьогодні побачили трохи інший склад. Але не думаю, що вони чимось здивували. Ізраїльтяни грали вдома, намагалися контролювати м’яч. Ми намагалися відібрати м’яч і контролювати гру. У другому таймі це вдалося. «Маккабі» проводило дуже хороші контратаки. Але ми їх зупинили».

Неґречні гості
30 вересня у Львові відбувся матч другого туру групового етапу ЛЧ, в якому вже донецький «Шахтар» приймав французький «Парі-Сен-Жермен» і програв із рахунком 0:3. Доля цього матчу також була вирішена вже на початку першого тайму. Парижани досить пасивно почали гру, але в першій же своїй атаці, на сьомій хвилині забили гол. Орь’є замкнув передачу партнера з флангу ударом головою у кут воріт. А на 23-й хвилині Девід Луїс у такій самій ситуації переправив м’яч у ворота гірників коліном. У кінцівці гри, в доданий арбітром час, гол і забив Златан Ібраґімович, котрий уперше відзначився в теперішньому сезоні ЛЧ.
Мірча Луческу, головний тренер «Шахтаря» заявив, що його команда не заслуговувала на поразку з таким результатом. «Результат — дуже цікавий. Для мене було важливо, щоб ми залишили приємне враження після сьогоднішнього матчу. Однак ми грали з дуже серйозними суперниками», — зазначив «містер».
Тренер повідомив, що у перерві сказав футболістам більше ризикувати та йти в атаку. «На жаль, не вдалося забити, хоча у нас були можливості, малюнок гри змінився. Наші молоді футболісти намагалися, але поспішали. Не все вдавалося в цьому матчі», — зазначив він.

Білий мавр
А 1 жовтня «Дніпро» (Дніпропетровськ) здобув свою першу перемогу в теперішній Лізі Європи, обігравши на виїзді норвезький «Русенборг» із рахунком 0:1. Майже весь матч на полі спостерігалася рівна боротьба, з максимальною концентрацією біля своїх воріт. Команди з великою повагою поставилися один до одного, воліючи просто і надійно грати в обороні.
Переломною в матчі стала 78-ма хвилина, коли норвежці упустили свій найреальніший момент для взяття воріт. Пройшов закид у штрафну дніпрян на Конрадссена, а той скинув м’яч точно на Ейолфссона, але удар головою з лінії воротарського майданчика поцілив у поперечину воріт.
«Дніпро» відповів не менш небезпечно, але результативніше. Матеус виконав подачу з лівого флангу атаки на ближній кут воротарського майданчика, звідки набіг Євген Селезньов та ударом головою відправив м’яч у сітку. Він зробив свою роботу і міг уже піти. Його й замінив Мирон Маркевич.
У час, що залишився «Дніпро», грав на контратаках і мав ще мінімум дві можливості забити, але з ударом Ґами впорався воротар, а Чеберячко пробив поруч зі штангою. Мав нагоду забити і «Русенборг», але удача була на боці українців.

До слова
Збірна України завоювала «срібло» чемпіонату світу серед безпритульних, який відбувся в Амстердамі (Нідерланди). Дорогою до фіналу українці обіграли Росію, Арґентину, Бразилію, але у вирішальному матчі поступилися Мексиці. Всі ігри чемпіонату світу проводяться у форматі «4 х 4», на полях розміром 22 х 16 м. Тривалість матчу — два тайми по сім хвилин. У заявці кожної збірної — по вісім осіб. Загалом змагалося 48 країн. Чемпіонат світу серед безпритульних проводиться під егідою УЄФА. За регламентом змагань, до участі в них допускаються спортсмени, котрі не мають певного місця проживання, а також проходили лікування від наркотичної або алкогольної залежності. Нагадаємо, що 2009-го збірна України з безпритульних стала чемпіоном світу.