Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Німці бояться їхати в Україну

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Німці бояться  їхати в Україну

Євро-2012 утрачає вболівальників іще до початку турніру через високі ціни на проїзд і готелі, а також погану репутацію України в Європі. Якщо вірити німецькій пресі, то в українській державі тільки те й роблять, що знущаються з бездомних собак, запроторюють політиків за ґрати, калічать дівчат і влаштовують бандитські розбори.

Йо Голь із німецького телеканалу РББ готує сюжети про підготовку до цьогорічного футбольного Євро й щоразу збагачує свої розслідування новими подробицями. Перший репортаж із України був про скінгедів у Львові. «Міський голова сказав нам, що образливі графіті й навіть свастика на стінах є проблемою багатьох міст. Мовляв, так молодь висловлює свої емоції. Ми здивовані, що в цих расистських написах тут не вбачають проблеми», — дивувався журналіст. Та проблеми для телевізійників розпочалися ще на українському кордоні. Щоби його перетнути, їм знадобилося сім годин.

Утім, не всіх німців відлякує страхітлива інформація про Україну. Марсель Рьотінґ поїде на перший матч німецької збірної до Львова, і не автобусом, а потягом — для німців це також екзотика. «Уперше я мандрував українським потягом із Києва до Львова, їхав цілу ніч. Ми, німці, розбалувані нашими потягами. 600 км із Берліна в Мюнхен у нас експреси долають за п’ять годин. А тут я навчився спати в потягах», — розповів турист.

Та винні не локомотиви, бідкаються аґенти єдиного в Німеччині тур­оператора, що спеціалізується на мандрівках в Україну. «Коли авіаквитки — такі шалено дорогі, то залишається потяг, а Укрзалізниця досі не має розкладу поїздів на літо. І це — за п’ять тижнів до Євро! А коли вони будуть продавати квитки? Німці не звикли купувати все в останню хвилину, тут заздалегідь планують свої подорожі», — обурюється Мартен Ланґе, керівник турбюро.

Навіть ці фахівці погано уявляють собі, що чекає на їхніх клієнтів в Україні. Чи правда, питає тураґент, що потягами Укр­залізниці безкоштовно зможуть їздити всі, хто має квитки на стадіони? І що робити, якщо раптом на платформі стоятиме тисяч із десять уболівальників, і де та інтернет-сторінка, на якій можна бронювати місця?

Офіційний туроператор німецьких фанатів «Євроллойд» вирішує це транспортне непорозуміння чартерними авіарейсами. Квиток до Львова коштуватиме майже 700 EUR. Німці вважають: ціна — надто висока. Таким способом на Євро поїде лише тисяча вболівальників. Та їх підстерігає ще одна українська біда — готелі. Більшість номерів спочатку було заблоковано, скаржаться тут, а потім їх стали здавали по 500 EUR за ніч. «Знаєте, яка реакція наших клієнтів? Вони так раділи, коли виграли в лотерею квитки на матч. А тепер ці квитки масово здають, тому що тут ніхто не готовий платити так багато за номер», — каже п. Ланґе.

Студент Штеффен Галлінґ купив два квитки на матчі в Донецьку по 30 EUR. Добиратися буде потягом. Житиме в друзів. Він уже бував в Україні й розуміє російську. «А які вже можуть бути погані несподіванки в Україні? На тлі того, що про вас пишуть у пресі, сюрпризи можуть бути тільки приємні», — підсумував він.

І перший приємний сюрприз уже є. Після заяв розлюченого Мішеля Платіні про готельну змову в Україні своє розслідування розпочав Антимонопольний комітет. Результат — номери по 500 EUR за ніч утратили нулик і зараз продаються по 50 EUR. Але однієї такої звістки все ж замало, аби повернути собі довіру наляканих туристів.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply