Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Ламання списів за стадіон Шухевича

Автор:

|

Березень 22, 2021

|

Рубрика:

Ламання списів за стадіон Шухевича
Сергій Надал

Тернопільська міська рада ухвалила рішення присвоїти Тернопільському міському стадіону ім’я Романа Шухевича. Як пояснив Сергій Надал, міський голова Тернополя, стадіон перейменували до 5 березня, коли вшановують пам’ять героя. Нагадаємо, що головнокомандувач Української повстанської армії (УПА) власне загинув 5 березня 1950 року. «Головнокомандувач УПА був не лише зразковим командиром, а й добрим спортсменом і лідером у багатьох видах спорту. І саме зараз у Тернополі відбуваються XI спортивно-патріотичні змагання «Кубок Шухевича», — пояснив мер. Його ініціативу депутати міської ради підтримали одноголосно.
Однак це не сподобалося закордонним партнерам України, котрі пере бувають під впливом кремлівської пропаґанди. Йоель Ліон, посол Ізраїлю в Києві, заявив, що Ізраїль засуджує перейменування міського стадіону в Тернополі на честь Романа Шухевича. Він досі вважає, що генерал УПА під час Другої світової війни служив гауптманом 201-го батальйону СС шуцманшафти. Тому дипломат зажадав негайно скасувати рішення Тернопільської міськради про перейменування.
Першим на цю заяву відреагував відповів Олег Тягнибок, голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода»». «Щодо антиукраїнських заяв посла Ізраїлю в Україні Джоеля Ліона. Не бачу ні ноти протесту від Міністерства закордонних справ (МЗС) України, ні активних дій «проукраїнського парламентського спецназу». Чиї інтереси вони обстоюють? Єдина адекватна відповідь на це нахабство — термінове повернення Роману Шухевичу звання Героя України», — висловився він.
Тож заява українського зовнішньополітичного відомства не могла не з’явитися. Олег Ніколенко, речник МЗС, зазначив, що питання національної пам’яті українського народу — один із пріоритетів державної політики України, а дискусіями про історичні особистості нехай займаються історики. «Замість цього дипломатам необхідно працювати над зміцненням відносин дружби і взаємної поваги між народами, а не навпаки», — додав він.
У Польщі також висловили невдоволення перейменуванням стадіону. А влада Замостя навіть заявила про розрив партнерських стосунків із Тернополем. «З великим сумом констатуємо факт, що 5 березня депутати ради Тернополя назвали міський стадіон іменем Романа Шухевича — керівника УПА, відповідального за звірячі вбивства польського населення в 1943-1944 рр.», — зазначили райці.
Що ж, жорна московської пропаґанди й досі мелють справно. А в Україні мають навчитися боротися з нею.
Як повідомляв «Міст», раніше Польща й Ізраїль висловили протест проти пам’ятника Шухевичу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply