Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Кубок Євро-2012 мандрує Україною

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Кубок Євро-2012 мандрує Україною

Головний трофей чемпіонату Європи з футболу — Кубок Анрі Делоне — 11 травня прибув до Києва. Стартувавши в Польщі, трофі-тур тепер продовжує свою ходу українськими містами. Урочистості з нагоди прибуття Кубка розпочалися в колонній залі Київської державної адміністрації (КМДА). «Після Києва естафету приймають Івано-Франківськ (14 травня), далі — Харків (15—17 травня), Донецьк (18—20 травня), Дніпропетровськ (21 травня), Львів (23—25 травня) й Одеса (26 травня)», — повідомив Маркіян Лубківський, директор турніру в Україні.

Олександр Попов, голова КМДА, нагадав, що Кубок Анрі Делоне буде вручено переможцю футбольного Євро-2012 саме в Києві, на стадіоні «Олімпійський», де відбудеться фінал континентальної першості. «Дуже хочеться, щоби цей трофей залишився в українській столиці ще на чотири роки», — наголосив він.

У презентації Кубка Анрі Делоне також узяли участь Григорій Суркіс, президент Федерації футболу України, Андрій Шевченко, капітан збірної України, і Давор Шукер, посол UEFA.

А 12 травня Кубок УЄФА під час його демонстрації на майдані Незалежності атакувала активістка FEMEN Юлія Ковпачик, відзначивши таким способом день свого 23-річчя. Обдуривши численну охорону, вона встигла оголити торс із написом «Чорт Євро-2012» і скинути Кубок на землю. У підсумку дівчину заарештували, а демонстраційний майданчик — закрили. Також того ж дня двоє молодиків, фотографуючись із трофеєм Євро-2012, навіщось розгорнули плакат синього кольору. Потому вони загорнули Кубок у той плакат і спробували викрасти трофей, проте були затримані охоронцями. Уже за кілька хвилин Кубок повернули для загального огляду.

Фінальний турнір XIV чемпіонату Європи з футболу пройде з 8 червня по 1 липня ц. р. у восьми містах України та Польщі: Києві, Донецьку, Львові, Харкові, Варшаві, Ґданську, Познані та Вроцлаві. Крім господарів Євро-2012, за чемпіонство боротимуться збірні Іспанії, Німеччини, Нідерландів, Португалії, Ірландії, Данії, Італії, Англії, Франції, Швеції, Греції, Чехії, Росії та Хорватії.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply