Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

«Карпати» більше не зіграють у футбол?

Автор:

|

Липень 13, 2020

|

Рубрика:

«Карпати» більше не зіграють у футбол?

Останнім часом в українському футболі головним генератором новин стали львівські «Карпати». Повернувшись нарешті на футбольне поле після коронавірусного карантину, «леви» зіграли з футбольним клубом (ФК) «Львів» практично юніорським складом. Ще до карантину це була наймолодша команда в Українській професійній лізі (УПЛ). Середній вік гравців становив 23,1 рік (шостий показник у Європі станом на березень ц. р). На матч вийшов ще молодший склад — 21,8 років у середньому. Ще молодшим він став після замін у другому таймі. Але радість від гри, яка завершилася нічиєю 1:1, була нетривалою.
Адже стало зрозуміло, що «Карпати» опинилися на шляху до зникнення. Принаймні, саме теперішній клуб може остаточно припинити своє існування і піти шляхом «Металіста» або «Дніпра», які через аматорське сито грають в українському футболі після офіційної ліквідації в дещо зміненому вигляді.
Про проблеми «Карпат» чутки поширювалися давно. Навіть подейкували, що «Карпати» знімуться з чемпіонату, бо львівський клуб не отримає ліцензію на наступний сезон. Головна причина — боргів на 5 млн USD.
Наприкінці травня ц. р. футболісти львівської команди масово захворіли на коронавірус. У Маріуполі мав відбутися формально домашній багатостраждальний матч «Карпати» — «Маріуполь», але цього не сталося — тепер через брак необхідних коштів. Тритижневий виїзд (а саме в гостях «карпатівці» мали зіграти свої поєдинки через епідемічну ситуацію у Львові) оцінили у майже 1,5 млн грн.
У п. 25 ст. 9 регламенту УПЛ мовиться: «Якщо команда повторно не з’явилася на матч без поважної причини, її автоматично вилучають зі змагань».
Цю інформацію підтвердили на офіційному сайті клубу. Власниками клубу є дві іноземні компанії — «Менділ Лтд», яка віднедавна належить Олегу Смалійчуку, і «Крісал холдінґс», що, відповідно до документів, належить Каті Парпі. «Олег Смалійчук тривалий час перебував у Києві і намагався зустрітися з представниками та власниками компанії «Крісал холдінґс», аби викупити їхню частку клубу або домовитися про спільне фінансування, — зазначив Ростислав Ящишин, виконавчий директор ФК «Карпати». — Та ця зустріч не відбулася. Також друга сторона жодним чином не реагувала на офіційні листи від п. Смалійчука з ідентичними пропозиціями. Не таємниця, що в клубу були тривалі фінансові труднощі, ми рік виживали без фінансування». Зараз у «Карпат» буквально немає власних ресурсів і резервів для продовження життєдіяльності, всі можливі варіанти вичерпали. Необхідна солідна дотація, адже карантинні форс-мажори жодним чином не можна було передбачити під час формування і так урізаного та скромного бюджету. Після зміни власника компанії «Менділ Лтд», Олег Смалійчук прилетів до Львова й оперативно закрив низку проблемних питань. Зараз боргів перед командою немає, гравці навіть отримали матеріальне заохочення за проявлений характер у львівському дербі. «Однак після відсутності діалогу з компанією «Крісал холдінґс» п. Олег повідомив мені, що має можливість фінансувати клуб на свої 50 %, оскільки є простим бізнесменом, а не олігархом, — розповідає функціонер. —Дуже сподіваюся, що представники «Крісал холдінґс» нарешті звернуть увагу на нашу проблему і вступлять у конструктивний перемовний процес».
Андрій Санін, віцепрезидент «Маріуполя», заявив: «Історія повторюється двічі. Перший раз у вигляді траґедії, другий — у вигляді фарсу. Коли було масове захворювання гравців «Карпат», наш клуб по максимуму пішов назустріч колегам. Ми не виставляли жодних вимог у вигляді технічної поразки. Нещодавно в нас була конференція усіх клубів другої шістки, де обговорювали варіант догравання «Карпатами». Ми розуміли складну ситуацію і йшли назустріч. Керівництво «Карпат» на зв’язок не виходить. Тут уже не будемо толерантними. Не приїхали — отримайте технічну поразку».
Питання, що далі буде з клубом. Є варіант, при якому створять новий клуб «Карпати». Він може розпочати свої виступи з аматорської ліґи». В УПЛ цю ситуацію не коментують.
А тим часом, Максим Козицький, голова Львівської обласної державної адміністрації, закликав небайдужих допомогти львівським «Карпатам». Першим не це відгукнувся ФК «Рух», який зараз виступає у першій лізі. «Ми, футбольний клуб «Рух», свято переконані, що у скрутну хвилину кожен українець має бути готовий підставити плече ближньому. Галичани не залишають у скруті брата, який потребує допомоги. «Карпати», клуб з багатими традиціями, просто не має права безславно завершити своє існування, — йдеться у заяві команди. — Президент «Руху» Григорій Козловський як палкий вболівальник львівського футболу, людина, яка свято шанує футбольні та українські традиції, готовий в черговий раз протягнути руку допомоги «зелено-білим». Григорій Козловський готовий покрити усі витрати «Карпат» на виїзні матчі, що залишилось зіграти у цьому сезоні. Якщо керівництво «левів» готове прийняти фінансову допомогу, просимо звернутися до нашого клубу та надати банківські реквізити. «Карпати» мають жити!»

До слова
Сергія Реброва визнали найкращим футбольним тренером року в Угорщині. Він очолює ФК «Ференцварош», який виграв чемпіонський титул другий сезон поспіль. Українському фахівцеві нагороду вручили у студії спортивного телеканалу. «Я добре спілкувався з командою, у нас була взаємна довіра. Гравці змогли захистити титул, вони хотіли грати ще краще», — прокоментував він відзнаку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply