|

Березень 17, 2016

|

«Шахтар — «Андерлехт»

Донецький «Шахтар» 10 березня здобув перемогу над бельгійським «Андерлехтом» у першому матчі 1/8 фіналу Ліґи Європи. Матч у Львові завершився з рахунком 3:1. Початок зустрічі був за гостями, котрі володіли ініціативою і створили дуже хороший момент, коли Баджо обіграв Коваленка в штрафній донеччан та опинився сам один перед П’ятовим, але Віктор встиг знову вирости перед суперником і прийняв на себе удар.
Те, що бельгійці краще грали на початку матчу, зіграло злий з нимижарт, коли захисник «Андерлехта» вибив м’яч на Марлоса, той віддав на Коваленка, котрий увірвався в карний майданчик, другим дотиком пробив у голкіпера, був першим на підборі та викотив м’яч Тайсону. А той м’яч зупинив і завдав точного удару в дальній кут воріт.
Через хвилину українці могли подвоювати рахунок, коли Феррейра перекинув Прото, котрий вийшов із воріт, але захисник Нейтінк головою виніс м’яч із порожніх воріт на кутовий. Та після подачі з кутового м’яч таки опинився в сітці. Феррейра виманив на себе Прото і віддав трохи назад вільному Срні, котрий м’яко завантажив на Кучера, і той головою вгатив м’яч у сітку. Два пропущених м’ячі за три хвилини стали серйозним ударом для «Андерлехта», тому до перерви «Шахтар» міг доводити рахунок до розгромного, але на перерву команди все ж пішли за рахунку 2:0.
На другий тайм «Андерлехт» вийшов зібранішим, додав в організації, швидкості й аґресивності, перехопивши ініціативу. Радість і спокій на обличчі Мірчі Луческу змінилися на стурбованість і «містер» мав всі підстави хвилюватися, особливо після того, як Ашампонг головою замкнув подачу з правого флангу Конте, пробивши в протихід П’ятову.
Бельгійці відчули, що можуть врятувати матч і відвезти зі Львова хоча б нічию, але в потрібний момент своє слово сказав Едуардо, котрий після подачі кутового головою пробив під поперечину, від якої м’яч влетів у сітку.

До теми
Національна жіноча збірна України з футболу в кваліфікаційному турнірі чемпіонату Європи-2017 завдала поразки команді Албанії з рахунком 4:0. Дарина Апанащенко, капітан «синьо-жовтих», відкрила рахунок на 18-й хвилині, реалізувавши пенальті. Подвоїла перевагу гостей Тетяна Козиренко. Третій м’яч влетів у ворота Марігони Зані завдяки автоголу Арбіони Байрактарі. Остаточну крапку в матчі поставила Дарина Кравець. Після цього українки на виїзді впевнено обіграли збірну Греції з рахунком 3:1. Єдиний забитий м’яч господарів став наслідком автоголу Кравець, натомість за «синьо-жовтих» забивали Апанащенко, Калініна та Бойченко.