|

Грудень 08, 2020

|

Дентіньйо

У рамках 5-го туру Ліґи чемпіонів (ЛЧ) УЄФА донецький «Шахтар» здобув на національному спортивному комплексі «Олімпійський» перемогу над мадридським «Реалом» із рахунком 2:0. Голами за «гірників» відзначилися бразилець Дентіньйо й ізраїльтянин Манор Соломон. Завдяки цій перемозі «Шахтар» здобув сім балів і піднявся на другу сходинку, що дає змогу продовжити змагатися в ЛЧ навесні. Щоправда, у конкурентів українців по групі — «Борусії» й «Інтера» є ще матч у запасі між собою. Нагадаємо, що у виїзному поєдинку першого туру «Шахтар» здобув перемогу над «Реалом» з рахунком 2:3. Тоді голами відзначилися Дентіньйо, Тете та Рафаель Варан, котрий зрізав м’яч у власні ворота.
А от київське «Динамо» в матчі п’ятого туру групового етапу ЛЧ поступилося на виїзді італійському «Ювентусу». Господарі відкрили рахунок на 21-й хвилині. Навіс зліва від Алекса Сандро замкнув головою у правий кут К’єза. Пізніше польський воротар відбив дальній постріл Жерсона Родріґеса, а кількома хвилинами раніше «Динамо» претендувало на пенальті за притримування Вербича, але арбітр матчу, француженка Стефані Фраппар, навіть не переглянула відеоповтор.
Після перерви, на 57-й хвилині, італійці знову забили. Простріл К’єзи праворуч і відскік від Морати привели м’яч до Роналду, котрий із метра відправив м’яч у ворота. А за кілька хвилин Мората після передачі К’єзи метрів з десятьох зробив рахунок остаточним — 3:0.
Та ця поразка ніяк не позначилася на становищі «Динамо» — перед останнім туром у команди Луческу та «Ференцвароша» Сергія Реброва по одному балу. Саме ці команди й визначать учасника Ліґи Європи (ЛЄ) від групи. Киян у цьому матчі влаштує навіть нічия 0:0 чи 1:1, або перемога з будь-яким рахунком.
Своєю чергою, у домашньому матчі п’ятого туру ЛЄ луганська «Зоря» здобула мінімальну перемогу над англійським «Лестером». Єдиний гол у поєдинку забив наприкінці зустрічі Аллахьяр Сайядманеш, котрий вийшов на заміну, після прострілу Дениса Фаворова. Друга перемога поспіль у ЛЄ дозволила команді Скрипника піднятися на третє місце в групі, але в паралельному матчі «Брага» обіграла АЕК, тому загального успіху досягти вже не вдасться.
Раніше «Міст» розповідав, як молоді воротарі проявили себе під час пандемії.

До слова
Солігорський «Шахтар» Романа Григорчука переміг у чемпіонаті Білорусі, а сам уродженець Коломиї став першим українським тренером, котрий здобував перемоги у чемпіонатах трьох різних країн — Білорусі, Латвії та Казахстану. З 2006-го по 2008 рік 55-літній тренер ставав чемпіоном Латвії на чолі «Вентспілса», а 2019-го під його орудою чемпіонат Казахстану виграла «Астана».