|

Лютий 19, 2021

|

«Гірники» невимовно раділи перемозі

Великий футбол повертається. Київське «Динамо» 18 лютого провело перший матч 1/16 фіналу Ліґи Європи (ЛЄ). На цій стадії турніру суперником киян став бельгійський «Брюґґе». Через морозну погоду, матч у Києві довелося розпочати раніше, не о 19.55, а о 17.00. Але на саму гру пустили вболівальників. За день до того Кабінет Міністрів України дозволив глядачам відвідувати спортивні заходи.
За весь матч обидві команди створили обмаль гольових моментів (жодного удару в площину за весь перший тайм). А у другому таймі обмінялися голами з різницею у п’ять хвилин. Спершу Буяльський відкрив рахунок ударом у верхній кут воріт. А згодом Мехеле відзначився після подачі з кутового. Тож рахунок — 1:1 і долю виходу в 1/8 ЛЄ вирішиться 25 лютого.
А донецький «Шахтар» на виїзді в рамках першого матчу 1/16 фіналу ЛЄ обіграв «Маккабі» (Тель-Авів). З перших же хвилин зустрічі підопічні Луїша Каштру спробували взяти м’яч під свій контроль, однак їхні суперники грали доволі аґресивно і стали створювати небезпечні моменти. Втім, результату так і не досягли.
«Гірники» все же зуміли перехопити ініціативу і в середині тайму взялися створювати моменти. Шанс забити був у Мораеса, але його удар блокував голкіпер, а на добиванні нікого не виявилося.
Відкрити рахунок вдалося на 31-й хвилині — Марлос по діагоналі навісив у лівий фланг карного майданчика на Матвієнка, котрий відразу ж віддав пас на Алана Патріка. Бразилець з ходу пробив по воротах, і м’яч опинився в сітці. До кінця першої половини матчу «Шахтар» продовжував контролювати м’яч, але більше забити не зміг. Кілька моментів відігратися було у «Маккабі», і навіть виник натяк на пенальті, але арбітр подивився повтор і вирішив, що порушення правил не було.
На старті другої половини зустрічі гості почали грати спокійніше, зате господарі намагалися пресингувати і створювати моменти. Кілька разів Трубіну доводилося рятувати свої ворота, і він чудово впорався зі своїм завданням.
Загалом тель-авівці виглядали в другій половині зустрічі впевненіше, гравці стали більше контролювати м’яч, але довести справу до гола їм ніяк не вдавалося. Тренери стали проводити заміни, і до кінця зустрічі гра загострилася. Усе йшло до того, що донеччани полетять додому з мінімальною перевагою, проте Тете, котрий вийшов на поле на 73-й хвилині, все ж зумів подвоїти перевагу «помаранчево-чорних». На третій компенсованій до матчу хвилині він отримав пас від Фернандо й упевнено відправив м’яч у сітку.
Найкращим гравцем матчу став Микола Матвієнко, чий виступ оцінили в 8,2 бала. Алан Патрік, котрий забив гол у ворота «Маккабі», отримав оцінку 8,0. Найгіршим футболістом у стані Шахтаря став Тарас Степаненко — 6,6 бала.
Раніше «Міст» розповідав, як молоді воротарі проявили себе під час пандемії.

До слова
Спортивний арбітражний суд Лозанни (CAS) провів засідання з приводу апеляції Української асоціації футболу (УАФ) на рішення Апеляційного комітету УЄФА щодо присудження технічної поразки збірній України в матчі Ліґи націй проти Швейцарії, який мав відбутися 17 листопада 2020 року. У слухання взяли участь: Андрій Павелко, президент УАФ; Юрій Запісоцький, віце-президент і генеральний секретар УАФ; юридичні радники Асоціації правників України та авторитетних спортивних компаній із Іспанії та Швейцарії. «Спортивний арбітражний суд чітко дотримується процедурних моментів, серед яких: право сторін, що беруть участь у процесі, бути почутими. Тому всім трьом сторонам, які брали участь у засіданні — українській і швейцарській асоціаціям, а також представнику УЄФА — надано право надати арґументацію своїх позицій та апелювати до арґументів опонентів. Загалом засідання тривало більше п’яти годин. На мій погляд, наша юридична команда спрацювала професійно. А рішення у справі CAS оголосить відповідно до діючих правил», — заявив п. Запісоцький. Рішення суду оголосять, орієнтовно, в березні ц. р.