Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Чи треба Шевченку залишити збірну України

Автор:

|

Липень 23, 2021

|

Рубрика:

Чи треба Шевченку залишити збірну України
Андрій Шевченко

«Не знаю, чи працюватиму в команді після Євро-2020», — поділився Андрій Шевченко, головний тренер збірної України з футболу, після програного чвертьфіналу проти Англії. Його контракт закінчився. Але може бути подовжений ще на півтора року — до закінчення фінальної частини чемпіонату світу-2022.
Андрій Михайлович прийшов у збірну 2016-го як молодий тренер, який тільки починає роботу. За п’ять років зміг вивести команду на чемпіонат Європи, де продемонстрував найкращий результат в історії турніру для України. Наставнику потрібно вчасно рухатися та розвиватися. Є приклад Йоахіма Льова, колишнього тренера збірної Німеччини, який пересидів на посаді й перетворився з одного з найкращих на відвертого невдаху.
На Євро-2020 Шевченко тактично програв лише матч проти Австрії, коли суперник задушив українців високим пресингом та атлетизмом. Із Нідерландами намагалися триматися на рівних, а потім змогли перебудуватися й зрівняти рахунок. Північну Македонію знищили у першому таймі. Швецію здивували грою у три захисники, а з Англією було важко відновитися.
Всі інші поразки та голи на турнірі — наслідок індивідуальних помилок. Георгій Бущан і Віталій Миколенко «привезли» три м’ячі в матчі проти Нідерландів. Хиби Іллі Забарного коштували голів у матчі проти Австрії та Швеції. Необов’язковий фол Олександра Караваєва зумовив пенальті у зустрічі з Північною Македонією. Проти Англії розсипався центр оборони. Та Андрій Шевченко готовий до тактичних чи стратегічних протистоянь. Коли деталі та тренерська робота вирішують долю матчу, треба не вчити спортсменів грати у футбол, а обирати позиції на полі. Зараз тренерський штаб «синьо-жовтих» вищий за класом за саму команду. Він витиснув із гравців максимум.
Після повернення в України 44-річний Шевченко знову натякнув на те, що хоче в майбутньому тренувати клуб. «Чи хотів би я тренувати клуб, а не збірну? Це безперечно те, чим хотів би зайнятися. Завершилися п’ять років у збірній України, тож справді потрібно обміркувати своє майбутнє. Я б хотів працювати у клубі», — заявив він. Тепер готується звітувати перед виконкомом УАФ про роботу, яку провів у збірній разом зі своїм тренерським штабом.
Як повідомляв «Міст», Андрій Шевченко робить збірну молодшою.

Сергій Тищенко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply