Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Чому дивитися матчі можна лише платно

Автор:

|

Вересень 20, 2022

|

Рубрика:

Чому дивитися матчі можна лише платно

Стартувала Українська прем’єр-ліґа (УПЛ). Уперше чемпіонат України з футболу відбувається в умовах повномасштабної воєнної аґресії. Транслятором усіх ігор УПЛ обрала компанію Setanta Sports. Щоб дивитися футбол на цій платформі, необхідно оформити підписку й оплатити послуги.
Водночас футбольні клуби (ФК) «Динамо», «Дніпро-1», «Металіст», «Зоря» і «Рух» передали права на трансляцію 1+1 media на безоплатній основі, аби якомога більша кількість людей мала змогу дивитися футбол у вільному доступі. Таким чином, ці ФК виступили проти так званого єдиного телепулу трансляторів, на який посилається УПЛ. «Не можна брати зараз ні копійки за трансляцію. Це моя позиція, я буду її відстоювати», — заявив Ігор Суркіс, президент «Динамо» (Київ).
А менеджери ФК запропонували, щоб на Setanta Sports матч ішов на живо, а на 1+1 — зі затримкою у 15 хвилин. Але і на таке ця платформа не погодилася. «Моя позиція, коли триває жорстока війна, коли нас убивають, футбол потрібно показувати на доступних каналах зі затримкою 15 хвилин. Ми так працювали на відборі ЛЧ і Setanta Sports нас зрозуміли. А тут встали в якусь позицію, — дивується п. Суркіс.
У всіх п’ятьох футбольних клубів є багаторічні контракти з мовниками, тож їхні менеджери кажуть, відмова транслювати матчі на телеканалах штовхає клуби на грубе порушення угод. У ФК «Дніпро-1», який також не згоден із рішенням УПЛ, нагадують, що цей колектив створений на базі добровольчого батальйону. Тобто їхня база фанатів — головно військові, і змушувати їх ще й платити на перегляд, — блюзнірство. «Нам навпаки потрібно бути доступнішими на різних платформах для людей. І ми сподіваємося, що нестимемо якісь позитивні емоції для наших уболівальників», — поділився Андрій Русол, директор «Дніпро-1».
Свою чергою, Андрій Павелко, президент Української асоціації футболу (УАФ), вважає, що головне — в умовах війни в Україні таки стартував чемпіонат. Він пишається тим, що три осінні матчі збірної зможуть побачити всі охочі, а от у клубному чемпіонаті в УАФ важелів нібито менше. «Питання клубів — це питання клубів, бо це особливий тип, особливі спортсмени, особливі стосунки між спонсорами, меценатами, які вирішують як розвивати свій клуб і свою інфраструктуру. І дуже важливо, щоб баланс між інтересами клубів і вболівальників був знайдений», — зазначив він.
Серед опитаних футбольних фанатів були й такі, хто готові оплатити перегляд домашнього чемпіонату. Але більшості така перспектива не до душі. Найближчим часом в УАФ готують засідання виконкому, де шукатимуть шляхи вирішення конфлікту. Тим часом уже з’явилася інформація, що клубам почали виписувати багатотисячні штрафи за відмову транслювати їхні матчі на платформі Setanta Sports. У відповідь менеджери клубів заявили, що готові йти до суду. І нагадують про нещодавній приклад Олександра Усика, який сам придбав права на трансляцію свого бою і по суті подарував її уболівальникам, подавши приклад свідомої громадянської позиції.
Як повідомляв «Міст», HBO надав вільний доступ до перегляду своїх серіалів і фільмів.

Дмитро Фурдак, ТСН

About Author

Meest-Online