|

«Шахтар» атакує «Мальме»

Донеччанам вдалося перервати серію невдач у єврокубках.

Бійцівський клуб
Донецькому «Шахтарю» нарешті вдалося перемогти у груповому етапі Ліґи чемпіонів (ЛЧ). Гра у Львові була дуже жорсткою, а «жовті картки» суддя втомився давати. Після ляпасу від «Мальме» у попередньому турі, «гірники» зробили висновки й у матчі-відповіді показали супернику всі свої сильні сторони, здобувши впевнену перемогу з рахунком 4:0. Український клуб підійшов до матчу з певними кадровими проблемами: пропускав гру основний голкіпер Андрій П’ятов, бо він ще не відновився після ушкодження. Залишився у запасі й Тайсон, котрий тільки нещодавно прийшов до тями після травми.
Українці почали матч дуже потужно, створивши перший гострий момент вже на другій хвилині тайму. Помилка у захисті шведів призвела до виходу сам на сам Бернарда, однак бразилець із убивчої позиції переграти Віланда не зумів. Вже через п’ять хвилин здалеку ледь у дев’ятку воріт суперника після скидки Гладкого не відправив м’яч Марлос. На восьмій хвилині гості були змушені зробити заміну. Зазнав серйозної травми хавбек шведського клубу Левицьки, його винесли з поля на ношах.
Господарі продовжували володіти тотальною перевагою, втім, до середини тайму гострих моментів не створили. «Мальме» прокинувся лише на 22-й хвилині, впіймавши свій найкращий момент. У контратаці Розенберг витримав паузу, дочекався та підключив Джурджича, серб вийшов сам на час із Каніболоцьким, але переграти Антона з гострого кута не зумів. Відповідь господарів не змусила себе довго чекати. «Шахтар» навіть забив, утім Бернард зробив це вже з офсайду.
Трохи згодом українці втратили нагоди забити: удар Срни відбив Віланд, а Гладкий не зміг добити з гострого кута м’яч вже у фактично порожні ворота суперника. Гол назрівав, і на 29-й хвилині свою перевагу підопічні Луческу таки матеріалізували у забитий м’яч: знову відзначився Гладкий. Могли гравці «Шахтаря» ще «торбу» голів забити до перерви. Особливо слід відзначити Тейшейру, котрий створив чотири небезпечні моменти. На жаль, точність його підвела.
Другий тайм розпочався для «Мальме» також із пропущеного голу. Після фолу шведів арбітр поставив пенальті, який реалізував Срна — 2:0. Та й після другого голу «Шахтар» не зупинився. Через вісім хвилин Віланд виймав із сітки власних воріт третій м’яч. Відзначитися вдалося й Едуардо, котрий замінив Гладкого. Хорватський бразилець вчасно підставив голову після дальнього удару від Бернарда, що сильно дезорієнтувало Віланда — 3:0.
Гравці «Мальме» намагалися бодай вийти з власної половини поля, але їм це погано вдавалося. Натомість «гірники» забили і четвертий гол. Останній цвях вгатив невгамовний Тейшейра, котрому нарешті вдалося забити свій перший гол у ЛЧ. Срна на правому фланзі пошив суперника у дурні і виконав точний простріл на Тайсона, удар бразильця Віланд парирував, а от із добиванням Алекса голкіпер «Мальме» не впорався. Встигли пограти «гірники» й у більшості, коли на 90-й хвилині нерви не витримали в Арнасона — друга «жовта картка». Втім, реалізувати п’ятий гол підопічним Луческу не вдалося.

І своїм, і чужим…
А от «Динамо» продовжило своє невдале турне Туманним Альбіоном. Цього разу підопічні Сергія Реброва поступилися у Лондоні «Челсі». Ребров, порівняно з київським матчем, зробив лише одну зміну у складі. Місце Даніло Сілви зайняв Антунеш. Моурінью ж екпериментує в останніх поєдинках достатньо часто. Тому те, що Азар залишився у запасі, несподіванкою не стало. До того ж, поговорюють про напружені стосунки Жозе з ледь не половиною команди.
Перший тайм став найкращим у виконанні «Челсі» у двоматчевому протистоянні цих команд. Хоча тут «заслуга» — гостей, а не господарів. Кияни провели цей відтинок дуелі обережно, пробити суперникам не дали. Однак примудрилися забити собі самі. Драгович зрізав у власні ворота простріл Вілліана, екс-футболіста донецького «Шахтаря». Далі лондонці «поливали» карний майданчик киян навісами, але захист українців із цим завданням упорався.
У другому таймі Ребров випустив Гармаша замість Сидорчука, і «динамівці» закрутили таку гру, що господарі не могли перейти навіть половину поля. Ґонсалес ледь не після свистка відправив у прорив Кравця, однак того у чистому красивому підкаті зупинив Зума.
Мораес міг відзначитися відразу після появи на полі. Бегович з його ударом впорався. В атаці у відповідь мав подвоювати рахунок Зума. Йому забракло кількох сантиметрів, аби влучити у кут воріт після подачі Вілліана зі штрафного. Англійці перехопили ініціативу і Шовковському довелося показати, що він ще у формі, витягнувши удар Оскара у «дев’ятку». А далі «Динамо» затиснуло господарів так, що ті почали нервувати. Гол назрівав і його забив той же Драгович, реабілітувавшись перед партнерами за автогол.
Та втримати нічию киянам не судилося. Невдало останні десять хвилин провів Рибалка, а героєм зустрічі став усе той же Вілліан, котрий забив зі штрафного гол-красень. Вдруге відігратися шансів у «Динамо» вже не було — 2:1.

Розстріл у Франції
Дніпропетровський «Дніпро» трагічно програв «Сент-Етьєну» в четвертому турі групового етапу Ліґи Європи. Команда Мирона Маркевича не показала своєї гри, за що суперник покарав її трьома сухими м’ячами.
Господарі відразу ж узяли ініціативу в свої руки. Перший серйозний момент біля воріт українців виник уже на 11-й хвилині, але Моне-Паке не вдалося пробити дніпропетровського голкіпера. В першій половині тайму було дуже багато боротьби, першим номером грали французи, котрі постійно шукали шляхів до воріт суперника. У «Дніпра» ж в атаці не було ні думки, ні взаємодії.
На 39-й хвилини гри французи довели до логічного завершення свою перевагу. Моне-Паке обігрався з партнером перед штрафним «Дніпра», увійшов до нього і без особливих перешкод прицільно пробив у дальній кут. Наприкінці перших 45-ти хвилин після подачі з флангу відзначився Селезньов, проте рефері зафіксував у Євгена порушення правил і скасував взяття воріт. Однак, як показав повтор, фолу не було і суддя помилився.
У другому таймі українці спробували огризнутися, проте дуже швидко французи повністю деморалізували їх. Оборона знову розгубилася і Берич провів другий гол у ворота Бойка.
Після цього гра пішла активніше, Маркевич випустив Лучкевича, Безуса та Лео Матоса замість Селезньова, котрого винесли з поля на ношах. Однак, награти хоча б на гол престижу українській команді не вдалося. А от французи забили ще й третій м’яч — Амума був безжальним.

До слова
Йозеф Блаттер, президент Міжнародної федерації футбольних асоціацій (FIFA), розповів, що чемпіонат світу 2018 року віддали Росії в результаті таємної угоди, що припускала фальсифікацію результатів виборів. «Це було за кулісами, не було ніякої наради», — повідомив він. Як писав «Міст», 8 жовтня ц. р. п. Блаттера та Мішеля Платіні, керівника UEFA, через зловживання відсторонили від своїх посад на три місяці.