|

Червень 14, 2021

|

Момент матчу Нідерланди-Україна

Збірна України 13 червня розпочала свої виступи на Чемпіонаті Європи (ЧЄ) з футболу 2020, перенесеного на цей рік через пандемію коронавірусу. Вона зустрічалася зі збірною Нідерландів. «Летючі голандці» на правах господарів активно увійшли в гру і поки українці намагалися заспокоїтися, Георгію Бущану довелося демонструвати свою майстерність. Уже на другій хвилині завадив Депаю переправити м’яч у ворота, на п’ятій зробив «сейв» після удару Дамфріса плюс у кількох моментах вчасно вийшов із воріт, нівелюючи потенційну небезпеку.
А на 13-й хвилині Україну чекала неприємна новина — Зубков отримав пошкодження і був змушений поступитися місцем на полі Марлосу. Загалом це не надто вплинуло на гру — «помаранчеві» контролювали м’яч, притискали «синьо-жовтих» до воріт, але останні опанували ситуацією і стали перекривати вільні зони. Українці не стали сідати на захист і намагалася швидкими контратаками відповідати на атаки суперників, хоча клас останніх усе ж позначався і перевага була у них. Яремчук пробив по центру в руки голкіперу, Ярмоленко прибрав фінтом Блінда і з правої ноги пробив у руки Стекеленбурґу, а кілька ударів Малиновського здалеку заблокували суперники.
Наприкінці тайму господарі знову накрутили темп. Бущан забрав м’яч у ногах Депая, Патрік ван Аанхолт після розіграшу кутового пробив над воротами, на 39-й хвилині сильно пробивав Вейналдум, але Бущан зреагував неймовірним чином. Непростий для команди Андрія Шевченка перший тайм завершився внічию 0:0, а героєм перших 45 хвилин став Бущан, щонайменше п’ять разів врятувавши команду від голу.
Ситуація змінилася в другому таймі. На 52-й хвилині Миколенко проґавив на фланзі Думфріса, який небезпечно вистрелив. Бущан м’яч відбив, але на підбір не встигли опорні півзахисники, й Вейналдум розстріляв ворота, відправив м’яч під поперечину.
Минуло лише сім хвилин, як другий м’яч опинився у воротах гостей. Миколенко впав у боротьбі проти Думфріса, всі зупинилися і ситуаціє скористався Вегхорст — 2:0. Команди заспокоїлися і, здавалося, змирилися з таким результатом. Але Шевченко випустив замість Марлоса Шапаренка і перевів ліворуч Зінченка.
Дзвіночок продзвенів на 72-й хвилині, коли Яремчук з розвороту пробив у руки воротарю. А на 75-й хвилині Ярмоленко отримав м’яч від Яремчука і всадив його у дальню дев’ятку в класичному зміщенні з правого флангу. Наразі це найкращий гол на Євро-2020. За кілька хвилин Зінченко заробив штрафний, Малиновський подав, а Яремчук головою переправив м’яч у ворота — 2:2.
На жаль, утримати нічию наші футболісти не змогли. Аке подав у карний майданчик, де Дамфріс пробив головою з близької відстані повз Бущана в правий нижній кут — 3:2.