Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

До дня народження леґендарного гокеїста

Автор:

|

Листопад 13, 2020

|

Рубрика:

До дня народження леґендарного гокеїста
Білл Мосієнко

У листопаді у Вінніпеґу народився канадський гокеїст українського походження Білл Мосієнко (1921-1994), відомий своїм рекордом: забив три шайби за 21 секунду. Народився майбутній спортсмен у багатодітній сім’ї еміґрантів із України. Батько працював у котельні в Тихоокеанській залізниці, а мати була домогосподаркою.
Діти завжди мали чимало простору для заняття спортом. У десятирічному віці Білл досконало оволодів ковзанами та записався до гокейної секції. Свою спортивну кар’єру розпочав у юніорській гокейній лізі Манітоби. В сезоні 1939/1940 виступав за команду «Вінніпеґ Монархс». Наступного сезону підписав контракт із «Чикаґо Блек Гокс».
23 березня 1952 року Біллу Мосієнку знадобилася всього 21 секунда, щоб закинути у ворота супротивника три шайби. Це найшвидший хет-трик і рекорд, який наразі ніхто не зумів перевершити. Завершив свою кар’єру спортсмен 1955-го. 1965 року Білла ввели до Зали гокейної слави в Торонто, а 1991-го у Вінніпеґу один із спортивних майданчиків міста перейменували на «Білл Мосієнко Арена».
Як повідомляв «Міст», знімають фільм про гокеїстів українського походження.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply