Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Як брати Клички відмовилися від 5 млн

Автор:

|

Лютий 28, 2021

|

Рубрика:

Як брати Клички відмовилися від 5 млн
Брати Клички

Свою професійну боксерську кар’єру Віталій і Володимир Клички розпочали в Європі. Восени 1996 року українці підписали контракт із розташованою в Гамбурзі німецькою компанією «Універсум Бокс Промоушн». Але ще за три місяці до цього на запрошення Дона Кінґа брати відвідали США та провели перемовини з найвідомішим промоутером у світі. Він якраз перебував на гребені хвилі у цьому бізнесі. У «стайні» Дона перебували найвідоміші боксери того часу, в т. ч. Майк Тайсон.
Але 20-річний Володимир був одним із претендентів на перемогу в Олімпійських іграх в Атланті (штат Джорджія), а його старший брат Віталій за рік до цього дійшов до фіналу чемпіонату світу (ЧС), який проводили в Берліні (Німеччина). Українці були справжньою перлиною боксерського трансферного ринку, тож бажання Кінґа підписати братів виглядало цілком логічним. Дон запросив Віталія та Володимира на боксерське шоу, яке відбувалося на MGM Grand Garden Arena в Лас-Веґасі (штат Невада), де головним боєм був поєдинок Майка Тайсона проти Брюса Селдона. Майк нокаутував Брюса вже в першому раунді і заробив за 109 секунд бою гонорар 15 млн USD. Брюсу дісталися 5 млн USD. Після шоу Дон Кінґ запросив українців до себе в гості, де й запропонував підписати контракти.
«Фінансові умови були напрочуд привабливими, — зізнався Віталій Кличко. — Братові запропонували контракт на 5 млн USD. Але, мабуть, інтуїція допомогла нам прийняти правильне рішення. Ми розуміли, що Кінґ, якщо йому це буде вигідно, не вагаючись пожертвує нашими боксерськими кар’єрами. У нього був лише один приятель, якого зображено на зеленому папірці, його звуть Франклін. З людськими ж якостями у Дона завжди було не дуже. Хоча маю віддати належне його акторським здібностям. Тож, знаючи методи роботи Кінґа, ми відмовилися від цих привабливих пропозицій. Після цього наші з Володимиром успіхи в рингу чомусь не давали йому спокійно спати ночами. Принаймні, таке враження у мене склалося».
2003 року брати заснували в США компанію K2 Promotion, а за чотири роки в Німеччині — компанію Klitschko Management Group (KMG), які займалися організацією та промоушном їхніх боїв (К2 — в США, KMG — в Європі). Починаючи з цього періоду, українці за свої виступи в рингу та завдяки потужним рекламним контрактам заробили десятки мільйонів доларів. І цілком позбулися залежності від промоутерів, адже самі володіли правами на власні бої. В підсумку брати Клички стали справжніми світовими леґендами боксу та потрапили до Міжнародної зали спортивної слави.
Але це ще не кінець цієї історії. В травні 2010-го львів’янин Андрій Котельник підписав із Доном Кінґом трирічний контракт на шість боїв. Дон навіть прилетів до міста Лева. Але в підсумку організував чемпіону лише один бій із Девоном Александером, в якому українця нахабно засудили. Після цього американський промоутер, котрий на той час вже втратив левову частку свого впливу на світовий професійний бокс, складається враження, просто забув про існування українця. Свій останній бій 36-річний Котельник провів на «Львів Арені» в жовтні 2014 року, вже після завершення терміну контракту з Доном Кінґом.
Як повідомляв «Міст», бій Віталія Кличка визнали найкривавішим в історії боксу.

Максим Розенко, «Чемпіон»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply