Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Олександр Усик — абсолютний чемпіон світу

Автор:

|

Липень 26, 2018

|

Рубрика:

Олександр Усик — абсолютний чемпіон світу

У Москві 21 липня пройшов фінал Всесвітньої боксерської суперсерії. Головним поєдинком вечора став бій українця Олександра Усика з росіянином Муратом Гассієвим. В андеркарді свою десяту перемогу на професійному ринґу здобув інший українець — Сергій Богачук. Як і всі попередні бої, поєдинок
з грузином Миколою Ґвініашвілі він завершив дочасно нокаутом.
Олександр Усик також здолав свого суперника, котрому навіть рідні стіни не допомогли. Поєдинок тривав усі 12 раундів, упродовж яких українець домінував на ринґу. Згідно зі статистикою, українець завдав 939 ударів, із яких до цілі дійшли 252, а Гассієв за весь бій викинув 313 ударів, але лише 90 виявилися точними.
У підсумку судді віддали Олександрові одноголосну перемогу — 120:108 і двічі 119:109. Тож він став абсолютним чемпіоном світу у важкій вазі та володарем трофею Мухаммеда Алі. Після бою боксер подякував співвітчизникам за підтримку, відеозапис опублікували в Інтернеті. «Україна, миленька, рідна, спасибі тобі за підтримку. Я додому їду з кубком і ще з поясами. Всім добра», — сказав він.
Український боксер також вирішив змінити тренера. Про це він заявив на прес-конференції після перемоги над Муратом Гассієвим. «Дуже б хотілося, щоб моїм головним тренером став Анатолій Ломаченко (батько українського боксера Василя Ломаченка. — Ред.). З Анатолієм Миколайовичем дуже близько спілкуюся. Він мені дуже часто підказує, каже якісь речі, якими я цікавлюся. Ми родичі, я з його сином — куми», — заявив чемпіон.
На прес-конференції виступив і Абель Санчес, тренер Мурата Гассієва. Він виявив надію, що його підопічний зможе знову вийти в ринґ проти Олександра Усика. «На жаль, бій розвивався не так, як ми розраховували. Олександр переграв Мурата, — зазначив фахівець. — Давайте не будемо загадувати наперед, нам треба проаналізувати цей бій, розібрати допущені помилки. Поразки — також частина кар’єри. Мурат це розуміє і готовий багато працювати, щоб стати сильнішими. Він молодий, і в нього попереду буде ще багато важливих боїв. Лише одне можу сказати — ми дуже хочемо реваншу».
А Умар Кремльов, генеральний секретар Федерації боксу Росії, розповів про чималі витрати організації на проведення фіналу Всесвітньої боксерської Суперсерії. «На проведення жеребкування, вечори боксу 21 липня і святкування Дня боксу на Манежній площі ми витратили близько 13 млн USD, усі ці кошти були залученими. У нас було дуже багато партнерів», — розповів він, але додав, що третину всіх квитків довелося роздати безкоштовно.
Після перемоги на ринґу Олександр кинув виклик Тоні Белью, а на прес-конференції повторив бажання провести бій із британцем. Пізніше і сам Белью відповів згодою провести такий поєдинок. «Як я у нього виграю? «Вирублю» його — інших варіантів немає. Не зрозумійте мене неправильно, я не наївний, ні на хвилину не вважаю, що я кращий за Олександра Усика. Мене не хвилює, що хтось там щось каже, я вам не Мурат Гассієв, мені потрібен лише один удар — я довів це за останні кілька років. Хочу, щоб бій відбувся до кінця року, це буде мій останній бій», — заявив він. Поєдинок може пройти і в Україні, адже таке бажання висловив промоутер українця.
Олександр Усик — перший абсолютний чемпіон світу в історії України. Він став першим українським і четвертим у світі абсолютним чемпіоном світу, котрий володів чотирма чемпіонськими поясами — за версіями WBO, WBC, IBF і WBA. Також українець увійшов до Топ-10 кращих боксерів світу за рейтинґом BoxRec. Тепер він посідає сьоме місце, маючи в активі 692 очки. У цьому ж рейтинґу четверте місце посідає і Василь Ломаченко, маючи 808 очок.
Свою чергою, Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України, заявив, що запропонує Президенту Порошенко присвоїти Олександру Усику звання Героя України. «Я про це нічого не знаю, не читав. Не можу вам нічого сказати. Якщо чесно, мені здається, що влада перебільшує мої можливості», — скромно відповів чемпіон, коли повернувся на Батьківщину.
Також в Україні мають намір створити музей боксерської слави і в ньому вже виділили місце для Олександра Усика. Про це повідомив Михайло Зав’ялов, президент Національної ліґи професійного боксу України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply