Не всі українські спортсмени — патріоти
Після початку російсько-української війни з’явився розкол у середовищі українських спортсменів, котрим стало визначитися, на чий бік пристати. Та й не таємниця, що попри українське громадянство більшість із них спілкується російською мовою.
Бунтівний Усик

Українець Олександр Усик, абсолютний чемпіон світу з боксу в першій важкій вазі за версіями WBO, WBC, IBF і WBA, продовжує дивувати своїх шанувальників неоднозначними і непатріотичними висловлюваннями. Так, він зізнався, що має багато знайомих і друзів у Російській Федерації (РФ), з котрими продовжує спілкуватися. «Вони не винні в тому, що сталося. У тому, що наші «царі» нагорі чогось не поділили», — запевнив спортсмен і вказав на те, що між собою спілкуються президенти двох країн, у той час, як їхні громадяни один одного обзивають. «Я стільки почув про те, що я сепар, ватник і малорос. Стільки назв, що, мені здається, можна навіть пісню про це придумати. Ми повинні всередині себе самі собі допомогти, не заганяти один одного. Сусіда не бити, не обзивати його», — вважає боксер.
Віе також зізнався, що митрополит Онуфрій, глава Української православної церкви Московського патріархату, дозволив йому бити депутатів. «Я часто спілкуюся з Блаженнійшим Онуфрієм. Це дуже великий для мене авторитет. Я запитав: «Блаженніший, якщо мені не подобається якийсь депутат, який бубонить на мене, можна йому врізати?». Він каже: «Сашенько, можна. Але тільки, щоб кістки не ламати». Тобто, щоб сильного каліцтва не завдати», — поділився Усик із порталом «Ехо Києва».
Йому також не подобається ім’я Олександр. «Моє ім’я — Алєксандр. Називайте мене Алєксандром. Алєксандр — це по-російськи, а Олександр — це по-українськи. А я — Алєксандр», — вимагає боксер.
Крім цього, він не сумнівається, що декомунізацію в Україні проводити не потрібно. «Радянського Союзу більше немає. А якщо хочемо перейменовувати вулиці, то потрібно будувати міста, а не перейменовувати старі, — розповів він журналістці Катерині Бондаренко. — Це проблема для людей. Їм узагалі без різниці, як називаються вулиці. Аби хлібчик був. Ті люди, хто хочуть це проводити, нехай візьмуть мило з мотузкою і повісяться, тому що вони народилися в СРСР. Нехай почнуть декомунізацію з себе».
Опонент Худжамов

Із цими думками не погодився Рустам Худжамов, колишній воротар футбольного клубу «Маріуполь». «Не поділяю думок Усика, але не загнати ж його в резервацію? З такими людьми простіше не вести діалог. Проблема в тому, що коли до влади прийшов, як Волан-де-Морт, самі знаєте хто, то такі точки зору знову повилазили назовні, — зазначив він. — Якщо ти вважаєш, що СРСР — режим абсолютних вбивць, то не можеш про це казати, бо стаєш порохоботом і бандерівцем. Якщо скажеш, що Сталін — тварюка, також стаєш порохоботом. Не українцем, не патріотом, а падлюкою для всіх. Це проблема».
«На початку 2014-го я вийшов прогулятися зі сином по Донецьку, — згадує спортсмен. — Біля нас якась літня жінка розмовляла телефоном. Питала: «Ти бачила виступи Путіна, де він казав, що не кине Донецьк? Я готова була розцілувати телевізор». Гадаю, вона там залишилася. Цікаво, чи сподобалося їй усе, що сталося. Не думаю», — припускає п. Худжамов.
«Українську знаю добре з дитинства, завжди нею спілкувався. Але буває, що ти живеш і працюєш у таких реґіонах, де забуваєш рідну мову, у тебе з’являється багато русизмів. Тоді долаєш якісь рамки, де вже починається суржик. Зараз усе інтерв’ю свідомо намагаюся давати українською», — ділиться спортсмен. — Для цього прочитав книгу Жоеля Діккера, детектив. Мені порадили, якщо хочеш підтягти українську, читай по-українськи. Я ж зі села під Києвом, коли приїхав в команду, розмовляв українською. Нас зібрали, віддали в одну школу неподалік від бази «Динамо» на Нивках. Коли переходив на українську, мені говорили: «Фу, селюк». На початку 1990-х усі хотіли відмежуватися від цього. У цей період почали з’являтися іноземні машини, статусні речі. Якщо розмовляв українською, це здавалося нестатусним».
«Українські футболісти чомусь мають страх — залежать від думки іншої людини, бояться критики, мотивів може бути багато, — каже футболіст. — Для мене парадокс, що українці бояться бути українцями. Я за те, щоб проводити акції, які свого часу проводили в Грузії перед футбольними матчами. Де чітко говорили про російську окупацію. Це було б набагато краще, ніж виступи Зеленського. Це б привернуло увагу по всьому світу. Для мене приклад — Роман Зозуля (нападник іспанського клубу «Альбасете», котрого фанати суперників його команди називали нацистом через його патріотичну позицію. — Ред.). Він не лише говорить, а і робить. Він міг би бути противагою того ж Усика».
Непокірний Редкач

А український боксер Іван Редкач якось вирішив порушити правила карантину в США та вийшов на пробіжку на пляжі Санта-Моніки (штат Каліфорнія). Його помітили поліціянти, котрі захотіли затримати спортсмена, однак українець прискорився й утік від правоохоронців.
«Я швидко бігаю», — підписав викладене у соціальний мережі відео боксер. Нагадаємо, що в своєму останньому він програв Денні Гарсії, а в десятому раунді вкусив опонента за шию. Через цей інцидент Івана на рік усунули від боїв, але потім дискваліфікацію скоротили до шести місяців.
Євген Клен
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо