Березень 17, 2016

|

Жан Беленюк

Жан Беленюк

Відразу трьома нагородами поповнилася скарбничка збірної України першого ж дня чемпіонату Європи-2016 з вільної, жіночої та греко-римської боротьби, який проходив у Ризі (Латвія). На п’єдестал піднялися екс-чемпіонка світу, дворазова чемпіонка Європи львів’янка Юлія Ткач, Андрій Яценко з Київщини, котрі завоювали срібні медалі, а також дворазовий чемпіон світу, харків’янин Ібрагім Алдатов, в активі котрого була бронзова нагорода.
У фіналі олімпійської вагової категорії до 63 кг Юлія Ткач сумнівним рішенням суддів поступилася Анастасії Григор’євій із Латвії, і та вчетверте виграла континентальну першість. Андрій Яценко у вирішальній сутичці програв росіянину Гаджимураду Рашидову, а Ібрагім Алдатов у малому фіналі за третє місце з рахунком 10:2 переміг Шаміра Атяна з Вірменії.
Другого дня чемпіонату українські борці також завоювали три медалі. Срібним призером стала Оксана Гергель, котра в фіналі у ваговій категорії до 60 кг поступилася Петрі Оллі з Фінляндії. «Бронза» — на рахунку Юлії Хаваладжі-Благині, котра виступає у ваговій категорії до 53 кг. У втішному фіналі вона здолала Наталю Баду з Молдови. Ще одну бронзову медаль завоював Семен Радулов у ваговій категорії до 65 кг, перемігши азербайджанця Агагусейна Мустафаєва.
Третій день на чемпіонаті Європи з боротьби приніс українській збірній ще дві медалі. У ваговій категорії до 55 кг бронзовий призер чемпіонату світу Тетяна Кіт дійшла до фіналу, де вона поступилася дворазовій срібній призерці чемпіонату світу, росіянці Ірині Ологоновій. Алла Черкасова в найпрестижнішій ваговій категорії до 75 кг, показавши видовищну боротьбу, пробилася у втішний фінал, де не залишила шансів польці Дарині Осоке.
У результаті українська жіноча збірна посіла перше командне місце на чемпіонаті. «Жіноча збірна має на своєму рахунку 59 балів, що аж на десять очок більше, ніж у «срібного» призера — Білорусі», — повідомила прес-служба Асоціації спортивної боротьби України.
Стала переможцем і чоловіча збірна України. «Золото» останнього дня континентальної першості здобув киянин Жан Беленюк, чемпіон світу з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 85 кг.