Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Біатлоністи готуються до сезону

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

Біатлоністи готуються до сезону

Олена Підгрушна

Відтепер у жіночої збірної України з біатлону новий головний тренер — Урош Велепець. Він розповів, чому прийняв пропозицію української сторони. «Після Олімпіади в Сочі я підписував контракт зі збірною Словенії на рік, а не на чотири, як зазвичай. Гадав, закінчиться рік — подивлюся, як буде розвиватися моя кар’єра. Мені надходили пропозиції і з триатлону, позаяк я працюю тренером і в цьому виді спорту. Але потім зателефонував Роман Бондарук. Це був великий «сюрпрайз». Запропонував мені прилетіти до Києва, обговорити все та підписати контракт. Ми з ним познайомилися кілька років тому на змаганнях. Я знав, що в Україні Володимир Бринзак, президент федерації, дуже любить біатлон, навіть хворіє ім. Тому справа була серйозна. От уявіть, ви багато років в Словенії тренуєте футбольний клуб «Марібор». Начебто хороша команда, але тут вам пропонують перейти в «Реал» (Мадрид). Звісно, ви погодитеся.
Ваші дівчата завойовували олімпійську колайну. Два лідери йшли на час, Олена Підгрушна та Віта Семеренко, але тепер вони повернулися, що зробило збірну ще сильнішою. Тут є багато дівчат, котрі можуть як добре стріляти, так і швидко бігати. Тому мені в Україні цікаво працювати — вибір великий. Які враження від Києва? Я був у Федерації біатлону, багато чого не бачив. У Любляні можна все місто за п’ять хвилин оббігти, якщо швидко бігаєш. У Києві живе людей більше, ніж у всій Словенії. Це — метрополія! Я їхав в Україну з думками, що в державі — військовий конфлікт, людям дуже важко, а побачив шикарні автомашини. Не знаю, як в інших реґіонах, але в Києві — класно!», — розповів п. Велепец.
Олена Підгрушна, про котру згадував новий тренер, вирішила проводити підготовчі збори в Норвегії, а не в Росії. «Складно було знову повернутися в колишній ритм із навантаженнями та режимом. Організму важко це було переварити. Але я готова до першого збору, бо підтримувала форму весь той час, поки не виступала. Працювати потрібно над усім — і над стрільбою, і над ходою. Не можу сказати, що я невдоволена абсолютно всім, але спортсмену завжди мало», — сказала спортсменка.
«У мене немає грандіозних цілей. Вже вирішимо по ходу сезону, на чому розставляти акценти. Мені, звісно, хочеться повернутися в естафетну команду та показувати колишні результати, — зазначає біатлоністка. —Незважаючи на те, що в Тюмені, за розповідями дівчат, класний стадіон та відмінні умови для тренувань, мені туди їхати не хотілося. Наші країни зараз воюють, тому краще триматися подалі».
«Мене обзивали снайпером і кілером у Росії. І я боюся, і чоловік за мене боїться. Тим більше чоловік зараз у війську. Ніхто не знає, якою може бути реакція росіян. Слава Богу, що все вирішилося з Норвегією, і не потрібно нічого вигадувати», — додала Олена.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply