Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Баюл відмовилася від українського громадянства

Автор:

|

Вересень 07, 2021

|

Рубрика:

Баюл відмовилася від українського громадянства
Оксана Баюл

Фігуристка Оксана Баюл, перша олімпійська чемпіонка незалежної України, яка з 1994 року живе в США, повідомила про своє рішення вийти з українського громадянства. Про таке рішення повідомила журналістка Марічка Падалко. «Причини цього рішення, звісно, мені невідомі. Але те, чому це сталося напередодні ювілею Батьківщини, куди її жодним чином не покликали і не відзначили, мені очевидні», — зазначила вона.
«Я роблю це. Я дуже схвильована, США. Прийшов час. Слава Богу, за все дякую. Я більше нічого нікому не намагаюся довести. Ні, то ні — головою об бортик без мене. Конституція України проголошує, що в Україні дозволено лише єдине громадянство… Відповідно до законодавства України, якщо громадянин України набуває громадянства іншої держави, така особа все ще визнається громадянином України у правовідносинах. Я відмовляюся від українського громадянства», — заявила Оксана.
Нагадаємо, що можливість відмовитися від громадянства України регулює Закон «Про громадянство України». Можна втратити його добровільно, висловивши бажання або за ініціативою держави. У випадку Баюл, вочевидь, це добровільний вихід із громадянства України. Зацікавлена особа пише спеціальну заяву про вихід із громадянства України.
Оксана Баюл — вихованка дніпропетровської ДЮСШ олімпійського резерву спортклубу «Метеор», призерка XVII Зимових олімпійських ігор 1994-го в Ліллехаммері (Норвегія), золота призерка Чемпіонату світу.
Незабаром після перемоги на Олімпіаді переїхала жити в США. Їй тоді було 16 років. За зізнанням фігуристки, англійської вона не знала, ведення її справ довірили одній із місцевих компаній. У 1993-1997 рр. фігуристка брала участь у низці проєктів, зокрема, в шоу під назвою «Чарівник країни Оз». За заявою Баюл, вона заробила 25 тис. USD, тоді як насправді сума була нібито вдесятеро більшою і становила близько 350 тис. USD.
Крім того, 2016-го вирішила звернутися до Окружного суду Центрального округу Каліфорнії з позовом до України про стягнення 50 млн USD через нібито обґрунтування позову — порушення принципу сумлінності та чесної ділової практики в рамках трудового договору, укладеного з Оксаною Баюл, та передавання права на використання її імені, популярності та біографічної інформації непричетним третім особам. Серед інших відповідачів були також вказані дві американські компанії. Однак після низки розглядів і поданої апеляції суд остаточно став на бік України.
Як повідомляв «Міст», повернення додому Оксані Баюл не сподобалося.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply