Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Аби допомогти ЗСУ, «міняє» шахівницю на автомобіль

Автор:

|

Грудень 15, 2022

|

Рубрика:

Аби допомогти ЗСУ, «міняє» шахівницю на автомобіль
Артем Крупа

Четверо юних шахістів із Тернопільщини взяли участь у шаховому турнірі «Шахи єднають покоління», що відбувся в Польщі. Артем Крупа, учень 5-го класу Борщівської середньої школи № 1, що у Чортківському районі Тернопільській області, посів перше місце у цьому турнірі у віковій категорії до десяти років. Гостем турніру став Вішванатан Ананд, 15-й чемпіон світу з шахів. Крім перемоги, Артемові пощастило отримати запрошення зустрітися у сеансі одночасної гри з індійським гросмейстером. Хлопчик зіграв унічию з ексчемпіоном світу. Коли закінчився турнір, п. Ананд особисто вручав усім, хто виграв, чаші. А Артемові вручив ще й шахівницю з особистим автографом. Про це розповіла Оксана Крупа, мама десятирічного шахіста.
— Для Артема і перемога у цьому шаховому турнірі, і нічия з гросмейстером світового рівня — неабияке досягнення, — каже вона. — А той подарунок з автографом Вішванатана Ананда — не просто мрія, а справжній скарб. Коли ми повернулися додому, Артем, звісно, показав дошку своїм друзям у школі й у Борщівській федерації шахів. Дуже тішився цим подарунком. А кілька днів тому сказав нам із чоловіком, що хотів би бодай чимось допомогти Збройним силам України (ЗСУ). Тому вирішив свою шахівницю з автографом виставити на аукціон. Ми з чоловіком, звісно, підтримали сина, звернулися до нашої волонтерки з цією пропозицією. Нас підтримали.
— На що збирають кошти?
— На придбання автомобіля для 80-ї бригади. Коли зберуть певну суму, розіграють і цей лот.
— Скільки вже вдалося зібрати?
— Більше 10 тис. грн.
— Як довго Артем займається шахами?
— З шести років. Спершу сам навчився грати у шахи, але ми не особливо на це звертали увагу. А коли пішов у перший клас, самостійно записався у гурток юних гросмейстерів. І вже дома поставив нас із батьком до відома. За чотири роки Артем досяг багатьох висот — він неодноразовий учасник і переможець районних та обласних шахових турнірів. І не лише у Тернопільській області, а й далеко за її межами. Брав участь у Всеукраїнському чемпіонаті з шахів у віковій категорії до восьми років. Наш син любить шахи і серйозно тренується не лише зі своїм тренером Ігорем Багрієм, а й бере віртуальні уроки з львівським гросмейстером Володимиром Медведиком.
Як повідомляв «Міст», Ганна Ушеніна здобула перемогу на турнірі зі швидких шахів.

Галина Ярема, «Високий Замок»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply