Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Жінки позитивно оцінили науковий потенціал України

Автор:

|

Вересень 30, 2021

|

Рубрика:

Жінки позитивно оцінили науковий потенціал України
Еріка Квапілова

Українські жінки-вчені можуть багато чого запропонувати світу, у цьому контексті Україна має величезний потенціал. Про це розповіла Еріка Квапілова, представниця Організації Об’єднаних Націй (ООН) «Жінки». «Вони, безумовно, роблять великий внесок не лише в науку й економіку України, а й у світову науку. Ми повинні бачити набагато більше молодих жінок, які цікавляться дисциплінами STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) і наукою. Україна має величезний потенціал і багато що може запропонувати багатьом країнам», — зазначила вона.
Науковиця додала, що кожна країна має простір для вдосконалення в залученні дівчат до технічних дисциплін.
На жаль, вона не може назвати жодної країни, у якій в цій сфері справи йдуть дуже вже добре. Так, з її слів, наукою займаються у середньому лише 30 % жінок у всьому світі. У деяких дисциплінах, таких як IT, цей показник становить усього 3 %. «Ви знаєте, багато дівчат не думають про вивчення STEM-дисциплін або про те, щоб стати інженерами, через свою стать, через те, що вони — дівчата. Тому, зламати стереотипи і допомогти зруйнувати стереотипи — це перше. А також інвестування в освіту дівчаток, заохочення дівчаток до вивчення дисциплін STEM, поліпшення лабораторій. Тож, якщо жінки хочуть бути вченими, вони також хочуть мати кращі умови праці», — запевняє п. Квапілова.
Також, за її словами представниці ООН «Жінки» багато стимулів виходять від приватного сектора. «Наука — це вона» — це сучасна освітня арт-ініціатива, яку реалізує благодійний проєктом STEM is FEM за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) і ООН «Жінки» в Україні в межах глобальної кампанії «Покоління рівності», присвяченій питанням гендерної рівності і розширенню прав і можливостей жінок.
Як повідомляв «Міст», псевдовчених і псевдомистців породжує гонитва за наживою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply