Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Жертва путінізації Східної Європи

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

Ухвалюючи обвинувальний вирок Юлії Тимошенко, Київ маневрує в напрямку глухого кута. Нині в Україні мало що залишилося від надій, посіяних Помаранчевою революцією, констатує Герхард Гнаук, оглядач Die Welt. «Україна — чималенька країна, котра вирішує, який напрямок обрати: російський чи європейський, — просунулася на один крок ближче до Москви. Як у Російській Федерації (РФ) Ходорковський, так в Україні Тимошенко — харизматична фігура, що могла стати небезпечною для режиму, — захована на кілька років за ґрати», — зазначає коментатор.

«Слідом за систематичними обмеженнями демократії та правової державності у РФ і Білорусі в цьому ж напрямку, здається, рушила й Україна. Вона ближче підступила до путінізації політичної системи та встановлення «керованої демократії», — ідеться в статті. Сама ж Тимошенко, яка під час усього процесу відкидала свою провину в перевищенні посадових повноважень у ході підписання з РФ газових угод у січні 2009 року, заявила в суді про те, що не полишить боротьби за демократичну Україну.

Президент Янукович, пише на закінчення автор, туманно натякнув на те, що рішення в «справі Тимо­шенко» — неостаточне. Це означає одне: у цій боротьбі будуть наступні раунди. Однак поки що політичне керівництво в Києві саме себе завело в глухий кут, резюмує автор.

 Die Welt

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply