Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Вирок погіршить міждержавні стосунки?

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

Канада занепокоєна погіршенням ситуації в царині демократії й захисту прав людини в Україні. Про це йдеться у відповіді Даніеля Карона (на фото), посла Канади в Україні, на звернення щодо підтримки демократії та прав людини в українській державі, які було передано в диппредставництво активістами Київської міської партійної організації Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Батьківщина».

«Канада вважає, що справедлива, незалежна й ефективна судова система є невід’ємною частиною демократичного управління, тому й надалі спостерігатиме за судовим процесом над Юлією Тимошенко», — говориться в листі. Там також мова йде про занепокоєння уряду Канади погіршенням ситуації, що склалася у сфері демократичного розвитку та захисту прав і свобод людини. «Законна й активна опозиція є не­одмінною складовою життєздатної та ефективної демократії. Ми схвалюємо ваші зусилля щодо цього», — зазначається у заяві канадського посольства.

У прес-службі ВО «Батьківщина» нагадали, що представники опозиції зібрали та передали в посольства країн Європейського Союзу (ЄС) і США звернення громадян із проханням заборонити в’їзд суддям Печерського районного й Апеляційного судів столиці, які розглядають справи проти опозиціонерів.

Джон Бейрд, міністр закордонних справ (МЗС) Канади, висловив стурбованість вироком екс-прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко, яку суд позбавив волі на сім років. «Канада глибоко стурбована тим, як українська влада здійснювала арешт і судовий процес над пані Тимошенко. Очевидні політичні мотиви та безпідставне переслідування в цій і інших справах перешкоджають демократичному розвитку України. Леґітимна й активна опозиція є невід’ємною частиною ефективної демократії», — наголошується в заяві, озвученій паном Бейрдом.

Дипломат також відзначив чіткі ознаки того, що судовий процес «не відповідав міжнародним нормам справедливості, прозорості та належної правової процедури». «У своїх останніх листах до президента Віктора Януковича я закликав українську владу зміцнити незалежність і компетенцію судової системи. Це необхідно для того, щоб Україна змогла стати мирним, демократичним і заможним суспільством, як вона того хоче. Канада ж, своєю чергою, продовжуватиме підтримувати зусилля в цьому напрямку», — підкреслив чиновник. Голова МЗС Канади також зазначив, що ситуація навколо справи Юлії Тимошенко «може мати серйозні наслідки для наших двосторонніх відносин».

Стівен Гарпер заявив, що стурбований політичним підґрунтям переслідування лідера партії «Батьківщина». «Наші держави мають особливі партнерські стосунки, які формувалися поколіннями українських міґрантів у Канаді. Тому я глибоко стурбований останніми подіями у вашій країні, зокрема очевидною політичною вмотивованістю судового процесу проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко», — заявив канадський прем’єр-міністр у листі до українського президента Віктора Януковича.

Пан Гарпер зазначив, що, за оцінками численних міжнародних експертів, судовий процес проти Юлії Тимошенко супе­речить загальнопри­йнятим нормам належної правової процедури та справедливості. «Канада переконана, що справедлива й незалежна судова система є важливою складовою демократичного управління. Як Ви пам’ятаєте, під час нашої спільної прес-конференції в Києві в жовтні 2010 року я закликав Україну дотримуватися демократичних норм. Я не можу переоцінити потенційні неґативні наслідки поточного судового процесу проти пані Тимошенко як для майбутніх відносин України з Канадою, так і для довготривалого демократичного розвитку України», — ідеться в листі.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply