Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Винахід львівського студента отримав патент

Автор:

|

Січень 21, 2021

|

Рубрика:

Винахід львівського студента отримав патент
Дмитро Лопушанський

Львівський студент Дмитро Лопушанський, котрий створив мультифункціональний пристрій для розпізнавання завад і кольорів незрячими, отримав патент на свій винахід. «Це був цікавий, непростий і досить довгий шлях. Під час першої експертизи виявилося, що не всі подані матеріали відповідають вимогам закону, тому довелося вносити зміни. Весь процес від початку роботи над документами до отримання самого патенту тривав майже рік», — поділився він.
Оформлення патенту профінансувала Мала академія наук України. Дмитро розповів, що собівартість пристрою невисока, він постійно його вдосконалює. Й уже навіть на етапі тестування були охочі придбати пристрій.
Дмитро Лопушанський — студент факультету комп’ютерних наук Українського католицького університету. Свій винахід створив ще під час навчання у львівському ліцеї № 8. Пристрій HelpyEyes дозволяє незрячим розпізнавати кольори, знати про рівень освітлення приміщення та виявляти перешкоди на відстані до 1 м. Результати розпізнавання пристрій озвучує голосом, за винятком перешкод. При виявленні перешкоди пристрій подає відповідний звуковий сигнал. 2019-го хлопець здобув за нього золоту медаль на міжнародній конференції молодих учених ICYS-2019, яку проводили у Куала-Лумпур у Малайзії. Згодом разом із іншими студентами він завоював золоту медаль на конкурсі інновацій у Сінґапурі.
Як повідомляв «Міст», український студент розробив прилад для незрячих.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply