Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Війна договірним матчам

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

На неофіційній зустрічі з міністрами спорту країн Європейського Союзу (ЄС) у Кракові Мішель Платіні (на фото), президент УЄФА, заручився підтримкою ЄС у боротьбі з договірними матчами. Дводенна зустріч стала одним із ключових елементів програми головування в ЄС Польщі, яка ставить за мету включення до рішення Ради Європи пункту про боротьбу з договірними матчами. Це буде суттєвим кроком уперед, адже рішення, які буде прийнято наприкінці цього року, безпосередньо позначаться на майбутній спортивній політиці ЄС і робочій програмі Європейської комісії, головного виконавчого органу ЄС.

«Хотів би подякувати польським політикам за те, що вони привернули загальну увагу до цієї проблеми, яка є головною загрозою для всього європейського спорту, — заявив пан Платіні. — Але я сповнений надій, адже в Європі розгорнулася справжня боротьба із цим явищем. Минулого місяця я спілкувався в Страсбурзі з Радою Європи, і тоді за допомогою голосування була схвалена важлива рекомендація щодо договірних матчів. Тепер ЄС має показати, що він може зробити. Разом ми можемо убезпечити майбутнє європейського спорту загалом і футболу зокрема».

По закінченні жеребкування стикових матчів Євро-2012 президент УЄФА зустрівся з міністрами спорту ЄС, які також були присутні на заході в краківському готелі Sheraton. У своїй промові голова європейського футбольного союзу підкреслив важливість закріплення за організацією договірних матчів статусу особливого карного злочину, що вже зроблено в деяких країнах ЄС: Італії, Іспанії, Великій Британії, Болгарії, Польщі та Португалії.

Мішель Платіні закликав визнати права організаторів змагань у контексті ставок на матчі їхніх турнірів. «Я не так обстоюю тут прийняття законів, як просто закликаю до визнання за європейським футболом права не піддаватися ризику стати жертвою, якщо не рабом, онлайн-тоталізаторів і організованої злочинності», — наголосив президент УЄФА.

Франція перша з європейських країн визнала ці права на юридичній основі. У кінцевому підсумку все це має призвести до розвитку співпраці організаторів спортивних змагань і букмекерських компаній, що зробить гру на тоталізаторі прозорішою, полегшить механізми контролю та моніторинґу, а також допоможе у боротьбі з відмиванням грошей через букмекерську індустрію. Крім того, завдяки цій співпраці букмекерські компанії могли би на основі контрактних зобов’язань повідомляти про підозрілі ставки. Також тіснішою могла би бути співпраця між спортивними керівними органами й букмекерами в питанні про те, які саме ставки вважати леґальними.

Раніше цього року Виконавчий комітет УЄФА схвалив створення та фінансування спеціальної мережі перевірених аґентів у всій Європі. Ці люди, згідно зі задумом, повинні стати сполучною ланкою між футбольним керівництвом і правоохоронними органами в питаннях договірних матчів. Отриманою інформацією та досвідом ці аґенти будуть обмінюватися з УЄФА. До їхніх завдань входитиме відстеження дисциплінарних розглядів, а також організація в межах превентивної стратеґії освітніх курсів для гравців, суддів і тренерів.

Раніше повідомлялося, що УЄФА готовий заборонити на три роки грати в усіх європейських турнірах турецькому «Фенербахче» через участь цієї команди в організації та проведенні договірних матчів.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply