Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

В українській армії будуть капелани

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

На зборах священнослужителів, які відповідають за роботу з військовослужбовцями у Збройних силах України, обговорюють питання створення посади полкового священика (капелана) у кожній військовій частині й підрозділах силових органів. Досі капелани здійснювали духовну опіку військовиків лише на добровільній основі. Тепер їхнє служіння має стати невід’ємною складовою армії.

На збори до Вінниці прибули 40 представників усіх збройних формувань із Вінницького реґіону та 43 священики з усіх єпархій України. «Протягом двох останніх років обговорюємо це питання. Вивчаємо досвід американських, польських, німецьких і французьких капеланів», — розповів протоієрей Сергій Ковтун, учасник заходу.

«Наша модель відрізнятиметься від європейської. Наш капелан не буде підпорядковуватися міністерству, а лише місцевому єпископу. Одночасно зі своєю парафією він буде опікуватися тією чи іншою військовою частиною. Один із представників військового відділу УПЦ повідомив, що вже цьогоріч усі священики, які належать до військових частин, будуть проходити курси в Київський військовій академії», — сказав він.

На думку декого з присутніх, питання впровадження військового капеланства підняли дещо завчасно. «При його впровадженні необхідно вносити зміни до законодавчої бази. Слід урахувати, що Україна має багато конфесій і що, згідно з Конституцією, кожна людина має право на віро­сповідання. Тому цьому питанню потрібно приділити набагато більше уваги на національному рівні», — зауважив Олег Татарин, старший офіцер відділу інформаційно-пропаґандистського забезпечення командування Військово-повітряних сил України.

«Говорити про те, що священик має бути штатним, і брати за основу європейське капеланство — зарано та й не потрібно. Найкраще взяти модель «полкового священика», яка діяла в царській Росії. Він не був військовозобов’язаним, не мав форми, приходив до військових у богослужебному одязі та спілкувався. Віруючих серед військовослужбовців реально 1—2 %. Стільки ж, як у нас у країні. Тому зараз для нас саме час сіяти зерно віри», — наголосив ієрей Віктор Парандюк, керівник єпархіального відділу із взаємодії зі Збройними силами

України.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply