Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

В Україні з’явилася премія ім. Бориса Патона

Автор:

|

Травень 11, 2021

|

Рубрика:

В Україні з’явилася премія ім. Бориса Патона
Борис Патон

Державну премію України в галузі науки та техніки перейменували в національну премію ім. Бориса Патона. Відповідне рішення прийняла Верховна Рада. Відповідний законопроєкт за основу і в цілому підтримав 271 народний депутат на позачерговому пленарному засіданні.
Проєкт законодавчого акту пропонує внести зміни до ст. 11 закону «Про державні нагороди України». Згідно з пояснювальною запискою, цей законопроєкт розробили з метою увічнення пам’яті академіка Бориса Патона, видатного українського вченого й організатора науки.
Борис Патон — радянський і український вчений у галузі металургії і технології металів, доктор технічних наук, професор, помер 19 серпня 2020-го на 102-му році життя. З 1953-го — директор Інституту електрозварювання ім. Патона. З 1962 року — президент Національної академії наук України (НАНУ). На момент смерті був найстаршим (одночасно за віком і за терміном перебування на посаді) президентом державної Академії наук у світі, а також найстаршим (як за віком, так і за тривалістю перебування в статусі) дійсним членом НАНУ та Російської академії наук.
Як повідомляв «Міст», Борис Патон помер на 102-му році життя.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply