Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Улюблена роль мучениці

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

Безумовно, вирок Юлії Тимошенко має політичне підґрунтя. Однак і за екс-прем’єром є «старі грішки», пише Tagesspiegel. На Заході «залізна Юлія» здобула широку популярність завдяки Помаранчевій революції, яка тривала більш як два тижні, коли на центральну площу Києва наприкінці 2004 року вийшли громадяни країни, невдоволені результатами виборів. «43-річна Тимошенко, а не майбутній президент Ющенко завоювала серця українців», — запевняє видання.

«Бандити повинні сидіти в тюрмі!» — сердито кричала вона тоді в натовп. Близькість до народу й радикальне зведення порахунків із ненависною системою Леоніда Кучми допомогли їй завоювати симпатію суспільства. «Фаворитам президента Кучми, і перш за все нинішньому президенту Вікторові Януковичу, тоді було не до жартів. Їхні угоди щодо приватизації розглядалися через лупу. Тепер вони помстилися за допомогою слухняних суддів Печерського суду в Києві», — зауважує коментатор.

«Але хоч би яким політизованим було звинувачення екс-голови українського уряду, Юлія Тимошенко, що належала до кола так званих дніпропетровських олігархів, ніколи не могла похвалитися бездоганним іміджем головної фігури Помаранчевої революції. Здобувши широку популярність як «газова принцеса», пані Тимо­шенко не тільки вийшла з того ж клану дніпропетровців, що й пан Кучма, але й уважається довіреною особою українського екс-прем’єра Лазаренка, котрий відбуває в США тюремний термін за звинуваченням у відмиванні грошей. Мільйонний капітал вона збила в 1990-х рр.

у газовому й енерґетичному бізнесі». 2001 року вона відсиділа шість тижнів у в’язниці — тоді їй інкримінували контрабанду валюти, газу, підробку документів і посадове фальшування, а також розкрадання державного майна в особливо великих обсягах. «Мене було засуджено з політичних мотивів», — попри все заявляла тоді Юлія Тимо­шенко.

Після ухваленого Печерським судом вироку пані Тимошенко знову стає жертвою режиму, майстерно граючи свою улюблену роль мучениці. Проте, зауважує автор статті, український екс-прем’єр має всі шанси на дочасне звільнення, зокрема й завдяки тиску з боку ЄС. «Напевно вона вже роздумує над тим, як помститися панові Януковичу та його ручним суддям і прокурорам», —підсумовує видання.

 Tagesspiegel

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply