Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

У РФ репрезентували Катехизм УГКЦ

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

У Москві, у Культурному центрі «Покровські ворота», відбулася презентація офіційного Катехизму УГКЦ «Христос — наша Пасха». У Москві Катехизм представили о. Сергій Ніколенко, адміністратор парафії Святого Ігнатія Антіохійського, й Олександр Шведов, мирянин, редактор офіційного сайту ординатури для католиків візантійського обряду у РФ.

Сергій Ніколенко спочатку нагадав учасникам презентації, що «Катехизм Помісної церкви — це не просто богословський твір, це за визначенням текст, який повинен відображати й висловлювати вже сформовану віру, представлену в контексті національної культури, релігійних традицій тощо. Якщо говорити про Катехизм УГКЦ, то він у цьому плані є дуже точно спрямованим на той християнський народ, який у цій Церкві перебуває».

Олександр Шведов представив загальну структуру Катехизму УГКЦ: його створено за принципом «Закон молитви — закон віри». Два «стовпи» цього тексту — це Символ віри та Літургія Василя Великого, фраґменти з якої є епіграфами до кожної частини Катехизму.

На думку о. Ніколенка, Катехизм «Христос — наша Пасха» має велику цінність, про що свідчить його цільова аудиторія. Якщо говорити про католиків у РФ, «ми зараз не дуже уявляємо, що це за люди, наскільки в них сформована єдина релігійна й моральна традиції. У Катехизмі УГКЦ це зрозуміло. Це — народ в основному зі спадщиною аґрарної культури, із традиціями патріархальної традиційної сім’ї, яка не була повністю зруйнована, тож є перспектива її відновити, і з глибоко вкоріненою народною релігійністю. До речі, цей Катехизм чудово ілюстрований іконами — їх багато, на зворотах цих сторінок представлено фраґменти Богослужінь відповідних свят, і це — мова богослов’я для простої людини».

Відтак О. Шведов розповів про історію й традиції УГКЦ. На завершення презентації всі охочі мали змогу поставити запитання.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply