Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

У появі смогу винні… корови

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

У появі смогу  винні… корови

Левову частку провини за смог у Каліфорнії геологи поклали на корів. У межах нового дослідження вчені штату оцінили кількість аміаку, що викидається в атмосферу автомобілями та великою рогатою худобою. Значну частину смогу (особливо, якщо розглядати тільки дрібні — менші за 2,5 мкм — частки) складає аміачна селітра, яка утворюється внаслідок реакції аміаку з оксидами азоту в повітрі.

Використовуючи спе­ціально обладнаний літак, науковці встановили, що всі автомобілі в Каліфорнії викидають в атмосферу приблизно 62 т (із похибкою 24 т) аміаку в день. Своєю чергою, ферми, на яких утримується в сукупності 298 тис. голів великої рогатої худоби, у день «продукують» від 33 до 176 т аміаку (розбіжності зумовлено труднощами в оцінці кількості аміаку, виробленого окремою коровою).

Дослідники підкреслюють, що, із термодинамічної точки зору, аміачна селітра краще виходить з автомобільних викидів, ніж із коров’ячих, тож оцінити «внесок» кожного із джерел у відсотках неможливо. Разом із тим, дослідники наголошують, що прогнозування смогу має враховувати ефект від великої рогатої худоби.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply