Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Twitter заплатив українцю за виявлення помилки

Автор:

|

Жовтень 04, 2021

|

Рубрика:

Twitter заплатив українцю за виявлення помилки

Компанія Twitter заплатила 3,5 тис. USD Богдану Кулиничу, аспіранту швейцарського університету EFPL, за виявлену проблему у роботі соціальної мережі. Він виявив, що алгоритм обрізання зображень Twitter віддає перевагу молодим людям, струнким поставам і світлішій шкірі. Українець продемонстрував упередженість в алгоритмі, який під час прев’ю фокусується на «найцікавіших» частинах зображень.
Аби довести упередженість, д-р Кулинич спершу штучно згенерував зображення людей із різними характеристиками, а потім пропустив їх через алгоритм обрізання Twitter, щоб побачити, на чому фокусується програма. Він також «розмножив» зображення людей, однак у них був різний тон шкіри, статура та вік. І таким чином показав, що алгоритм фокусується на більш молодих, струнких і світлошкірих людях.
Twitter давно використовує автоматичну обрізку зображень, щоб вони не займали забагато місця в основній стрічці, і щоб в одному твіті можна було показувати кілька зображень. Соцмережу критикували торік через цей алгоритм після того, як користувачі помітили, що він регулярно фокусується на білих людях та обрізає зображення темношкірих людей, і навіть на білих собаках, обрізаючи чорних. До прикладу, під час прев’ю цього твіту відображується лише світлий пес, однак, якщо розгорнути зображення, виявиться, що там є ще й чорний. Або в цьому твіті під час прев’ю показують світлошкірого сенатора Мітчелла Мак-Коннелла, але після розгортання фото виявиться, що там ще є темношкірий Барак Обама.
Тоді компанія вибачилася: «Наша команда провела тест на упередженість і не знайшла доказів расової або гендерної упередженості. Але з цих прикладів зрозуміло, що нам потрібно провести глибший аналіз». Однак у глибшому дослідженні власні дослідники Twitter виявили лише дуже невелику упередженість на користь білих і жіночих облич.
Як повідомляв «Міст», Twitter очищають від підступної пропаґанди.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online