Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Троян для Android

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Троян для Android

Експерти з компанії Lookout Mobile Security виявили троянську програму для Android, яка поширюється через зламані інтернет-ресурси. Програма отримала назву NotCompatible. Її творці зламують сайти та поміщають у їхній код елемент iframe із посиланням на троян. Коли користувач відкриває такий сайт у браузері для Android, шкідливий файл Update.apk починає завантажуватися автоматично.

Якщо зайти на зламаний сайт із комп’ютера або зі смартфона під управлінням іншої операційної системи, завантаження файла не буде розпочате. NotCompatible видає себе за оновлення для Android. Зараження відбувається в тому разі, якщо користувач не тільки завантажив файл, а й установив програму на пристрій. Останнє буде можливе лише тоді, якщо в системі дозволено установку додатків із невідомих джерел.

У Lookout Mobile Security кажуть, що наразі програма не виконує шкідливих операцій. Тим не менш, є ризик, що творці NotCompatible «доопрацюють» її і будуть використовувати для вторгнення в приватні мережі шляхом перетворення зараженого пристрою в проксі-сервер.

Зараз число сайтів, що містять шкідливий код, — невелике, і вони не відрізняються високою відвідуваністю. Один із таких ресурсів, наприклад, належить американській компанії, що випускає засоби для боротьби з термітами. Lookout Mobile Security зазначає, що випадок із NotCompatible став одним із перших, коли зламані сайти використовуються для поширення «хробака» для мобільних пристроїв. Зазвичай до такої схеми вдаються творці шкідливих програм для «персоналок».

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply