Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Юні українці на міжнародній Олімпіаді геніїв у США

Автор:

|

Липень 05, 2018

|

Рубрика:

Юні українці на міжнародній Олімпіаді геніїв у США

Софія Петришин

Українські школярі успішно виступили на Genius Olympiad у місті Освеґо (штат Нью-Йорк). Це один із найпрестижніших міжнародних конкурсів для школярів і випускників шкіл з усього світу.
17-річна школярка зі Львова Софія Петришин представила на конкурсі пристрій, що перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля для незрячих. Перш ніж потрапити на цю олімпіаду, Софія Петришин перемогла у всеукраїнському конкурсі Intel-Техно Україна. На Олімпіаді геніїв вона посіла третє місце у категорії «Наука».
Валентин Фречка, 11-класник зі Закарпаття, отримав у категорії «Наука» золоту медаль — за можливість виготовляти папір із опалого листя. Загалом золоті медалі отримали близько 10 % учасників, і серед них ще двоє українців — Катерина Малкіна також у дисципліні «Наука», і Степан Нетудихатко та Микита Фурман у дисципліні «Короткометражка». Ще двоє представників України отримали почесні відзнаки у різних категоріях.
Зазначимо, що цього року у Олімпіаді геніїв брало участь більше 1,3 тис. учасників. До участі у конкурсі подали більше 1,6 тис. проектів, із яких прийняли менше половини. Проекти подавали у п’ятьох категоріях: наука, робототехніка, мистецтво, короткометражки, музика, написання креативних проектів, бізнес.

Катерина Родак, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

  • Молодцы! Желаем успехов в будущем!