Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Як отримати фінансову вигоду від штучного інтелекту

Автор:

|

Листопад 22, 2020

|

Рубрика:

Як отримати фінансову вигоду від штучного інтелекту

Аналітики компанії BCG, що входить у «велику трійку управлінського консалтингу» і наукового часопису Sloan Management Review, опублікували дослідження про результати впровадження ШІ в робочі процеси компаній.
Дослідники опитали понад 3 тис. менеджерів із 29 галузей і 112 країн. 57 % з них повідомили, що в їхніх компаніях тестують або вже впровадили в робочі процеси ШІ. 59 % розповіли, що в їхніх компаніях розробили стратегію щодо застосування ШІ. Більше 70 % опитаних менеджерів повідомили, що в їхній компанії є розуміння того, як ШІ може допомогти в отриманні прибутку від бізнесу. Однак тільки кожен десятий управлінець, котрий узяв участь у дослідженні, заявив, що впровадження ШІ вже дало їм істотні фінансові вигоди.
Автори дослідження виснують, що запорукою успіху є поєднання взаємодії людини і ШІ. Ефективність штучного інтелекту в такій ситуації може зрости вшестеро. Відтак виділили п’ять способів взаємодії алгоритмів і людей: ШІ приймає рішення і виконує їх; ШІ приймає рішення, а люди виконують; ШІ дає рекомендації, а люди приймають рішення; ШІ генерує ідеї й аналітичні висновки, а люди використовують їх у процесі прийняття рішення; люди генерують ідеї та висновки, а ШІ оцінює їх.
Серед компаній, які використовують тільки один із цих способів, фінансові успіхи спостерігали лише у 5 %, якщо два способи — 6 %. При використанні трьох або чотирьох варіантів — 15 %, зате при поєднанні всіх п’яти способів взаємодії — 32 %. «Єдиний фактор, що визначає створення цінності з використанням ШІ, це не алгоритми і не технології, а людина. Обраній групі успішних компаній це вдається краще, ніж іншим, — вважає Макс Гаузер, керуючий директор і партнер BCG.
Як повідомляв «Міст», штучний інтелект використовують у боротьбі з коронавірусом.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply