Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Wi-Fi допомагає «бачити» крізь стіни

Автор:

|

Вересень 03, 2015

|

Рубрика:

Wi-Fi допомагає «бачити» крізь стіни
Станція метро «Майдан»

Станція метро «Майдан»

Учені з Університетського коледжу Лондона навчилися відстежувати переміщення людини у сусідньому приміщенні за допомогою Wi-Fi. Стежити за рухом предметів винахідники запропонували за допомогою приймачів Wi-Fi або мобільного сигналу. Нова технологія здатна відстежувати переміщення людей за бетонними стінами завтовшки до 25 см. За словами розробників, вона вже дозволяє із смартфоном у руці відстежувати жести людини. Роботою фахівців зацікавилися американські спецслужби. Зокрема, перспективна технологія дозволяє стежити за переміщенням людей за стінами та проводити за необхідності їхню точкову ліквідацію.
В Україні ще до такого далеко. У Києві щойно запускають перші три Wi-Fi-зони на станціях метро. Про це повідомив Джефф Хаулі, керівник проекту. За його словами, мережа на станції «Льва Толстого» вже запущена, а «Майдан» та «Олімпійська» мають запрацювати незабаром. Бездротовий Інтернет не буде доступний у переходах станцій із причин безпеки.
Нагадаємо, що проект із бездротового швидкісного Інтернету групи «Фідо» торік виграв тендер Київської міської державної адміністрації на спорудження Wi-Fi-мережі та мережі відеоспостереження в київському метрополітені. У цей проект буде інвестовано близько 100 млн грн. На перших станціях бездротовий інтернет-доступ буде надаватися безкоштовно.
Джефф Хаулі каже, що згодом сервіс буде доступний у двох версіях — безкоштовна та платна на більшій швидкості. Але, за його словами, такий поділ відбудеться ще не скоро. Функціонер бідкається, що реалізація першої фази проекту сильно затягнулася через бюрократію. Для проекту потрібно було підготувати та погодити з різними відомствами документацію на 2,1 тис. сторінках.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply