Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

В Україні запрацював найпотужніший суперкомп’ютер

Автор:

|

Січень 16, 2019

|

Рубрика:

В Україні запрацював найпотужніший суперкомп’ютер

Конструкторське бюро «Південне» (КБП) ввело в експлуатацію новий обчислювальний центр Yuzhnoye SC із найпотужнішим суперкомп’ютером в Україні. Унікальну комп’ютерну систему розробили спеціально для вирішення інженерних і наукових завдань методами обчислювальної фізики в співпраці зі світовими компаніями IT-сектору — MTI, Hewlett Packard, APC, ANSYS.
Надійне і безперебійне функціонування обчислювального центру гарантує розвинена інженерна та комп’ютерна інфраструктура, а ефективне вирішення завдань — найпрогресивніше програмне забезпечення для моделювання в таких галузях, як аеродинаміка, механіка, теплообмін і мультифізика.
Як уточнюють у КБП, система суперкомп’ютера складається зі сотні серверів і близько 4 тис. обчислювальних ядер на процесорах найновішої архітектури. Загальна ємність оперативної пам’яті — близько 18 ТБ, для швидкого зберігання даних доступне сховище на 200 ТБ. Усі компоненти суперкомп’ютера об’єднані спеціалізованою високошвидкісною комп’ютерною мережею. Систему забезпечили гібридними обчислювальними серверами з найновішими графічними прискорювачами й окремими модулями для оброблення та візуалізації великих розрахункових даних.
Пікова продуктивність суперкомп’ютера становить 300 терафлопсів (300 трлн операцій за секунду), що можна порівняти до потужності тисячі персональних комп’ютерів, що працюють одночасно. Доступ до таких обчислювальних ресурсів розширить можливості КБП для реалізації нових, нестандартних ідей і ще більше підвищить науково-технічну конкурентоспроможність підприємства. Дочірнє підприємство КБ «Південне» ім. М. Янгеля — основний науковий центр України, що має передові космічні технології, вагома частина продукції та послуг компанії постачається на експорт, зокрема до країн Європейського Союзу та США.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply