Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Українська пересувна казарма

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Українська пересувна казарма

Мобільний трансформований модуль

У Дніпропетровську репрезентували інноваційну розробку — пересувну казарму, або мобільний трансформований модуль. Це — спільний проект Фонду оборони країни, компанії NewArk та виробничого об’єднання «Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова».
«Мобільні трансформовані модулі, сконструйовані в компанії NewArk за підтримки Фонду оборони країни та виготовлені на «Південмаші», можуть стати базою для цілої низки об’єктів: штабних приміщень, польових шпиталів, складів озброєння, господарчих приміщень, кімнат для проведення тренінгів тощо», — йдеться у повідомленні прес-служби фонду.
«При розробці модуля конструктори враховували досвід армій НАТО, а у формуванні ідеології цього проекту брали участь представники Міністерства оборони України, зокрема генерал Хомчак, котрий зараз очолює штаб Сухопутних військ, — наголосив Павло Хазан, голова Фонду оборони країни.
У межах проекту крім казарми буде зроблено ще два модулі, призначення яких наразі узгоджується з військовими. Після проведення польових випробувань та аналізу необхідних доробок пересувну казарму, як і всі інші розробки Фонду оборони країни, буде передано для забезпечення потреб оборони держави.
Як розповів Вадим Бєляєв, головний конструктор компанії NewArk, модуль може функціонувати й цілком автономно в польових умовах, і під’єднуватися до існуючих мереж.
Технологія виробництва забезпечує комфортні умови проживання за температури від -40 до +40 градусів за Цельсієм. При транспортуванні модуль виглядає як стандартний 40-футовий контейнер, площа якого при розгортанні збільшується до 65-80 кв. м. Таким чином, для його перевезення можна задіяти будь-яку транспортну інфраструктуру, а для розгортання модуля, навіть у польових умовах, потрібно близько 60 хвилин.
За словами голови правління Фонду оборони країни, вартість пілотного проекту — трохи перевищує 1 млн грн. Створення мобільної казарми було профінансоване благодійниками фонду, але в подальшому мова вже повинна йти про державне замовлення. «Ми продемонстрували, що такі масштабні проекти можна реалізовувати в Україні, силами українських компаній, а масове виробництво, звісно ж, знизить собівартість модуля», — зазначив Павло Хазан.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply