Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

У Львові оголосили про початок будівництва IT-парку

Автор:

|

Липень 27, 2017

|

Рубрика:

У Львові оголосили про початок будівництва IT-парку

Презентація Innovation District IT Park у Львові

95 млн USD — це лише вартість першої фази будівництва, скільки коштуватиме друга фаза — наразі невідомо. Незважаючи на те, що перший трактор на ділянці поблизу вулиць Стрийської — Івана Чмоли у Львові з’явиться восени, більшість орендних площ першої черги будівництва вже продана зацікавленим ІТ-компаніям: Soft Serve, N-iX, Global Logic, Intellias, Perfectial.

Місія парку
«Зараз у львівському ІТ-кластері 65 компаній і ми добре знаємо своїх клієнтів, розуміємо потреби програмістів. Проведене нами дослідження показало, що ділянка на перетині вулиць Стрийської та Івана Чмоли є найкращою з точки зору логістики для програмістів у Львові», — розповів Андрій Павлів, голова наглядової ради Львівського ІТ-кластеру, співзасновник і СЕО компанії N-iX.
За його словами, однією з основних місій кластеру є розвиток освіти. «Тому на першому місці в ІТ-парку в нас стоїть університет. Велика місійна концепція ІТ-парку в тому, щоб забезпечити середовище для учнів — лабораторії, куди можна запросити студентів, навчаються на ІТ-спеціальностях, із різних університетів. Там вони зможуть опинитись в таких же умовах, у яких згодом працюватимуть», — додав п. Павлів.

Місце не лише для айтішників
Майбутній ІТ-парк тісно працюватиме з Українським католицьким університетом (УКУ). «Нам цікаво бути частиною цього проекту й я дозволю собі промовляти від імені всіх університетів, бо дуже хотів би, щоб від цього виграли всі. Будь-який університет має вірити у співпрацю і її ефективність. Особливо коли є прекрасні приклади і тебе запрошують партнери, які не раз довели можливість створення успішних спільних проектів у нашому місті. Мова йде не лише про створення нових програм чи шкіл, мова про стиль і культуру цієї праці. Кожен університет повинен прагнути розвиватись, але перед усім думати про студента. Студенту потрібне креативне середовище», — розповів Тарас Добко, перший віце-ректор УКУ.
«ІТ-Парк не може бути місцем лише для айтішників. Це середовище повинне бути міждисциплінарним. Там ІТ має спілкуватися з бізнесом, з правом, філософією, мистецтвом й етикою. Там повинні бути програми з біоетики, етики технологій, ІТ-право та багато іншого», — зазначив він.
Які конкретні спеціальності вивчатимуть студенти УКУ на території IT-Park, наразі точно не вирішено. Це буде мікс: там будують факультет прикладних наук, але дуже важливо здобувати і гуманітарні навички. Не всі студенти стануть айтішниками, дехто — управлінцями і менеджерами, тому в університеті будуть й управлінські програми.
Які вимоги до тих, хто захоче навчатися в університеті? «Наразі обговорення триває, тому поділюсь робочою гіпотезою. Це можуть бути і бакалаврські, і магістерські програми. Хотілося б, аби приходили люди, котрі вже засмакували працю в ІТ-сфері та приходили з конкретними цілями, які вони переслідують. Але все ж таки, для того, щоб творилося креативне мислення потрібно починати з бакалаврського рівня, — додав п. Добко.
Перший віце-ректор УКУ вважає, що між університетами і індустрією є замало містків. IT-Park стане однією з ланок, яка поєднає обидві сфери. «А так вони від початку матимуть можливість розібратися, що їх більше цікавить: штучний інтелект чи data science тощо. Компанії вже зараз посилають своїх людей в різні університети та відвідують презентації студентів наших перших-других курсів, аби побачити їхні проекти. Вони пишуть звіти про заходи та намагаються розпізнати самородків, щоб згодом зарекрутити їх у свою компанію», — каже він.

Про терміни будівництва
«Проект складається з двох фаз. Нашою основною метою було не ділити проект на дуже багато фаз. Тому, коли інвестори пропонували будувати споруди поступово та починати лише з офісів, то ми одразу таким відмовляли, бо наш пріоритет — те, за що ми дали слово ІТ-компаніям. Ми обіцяли, що вони одразу отримають шість восьмиповерхових будівель, які мають загальну орендну площу близько 70 тис. кв. м, мультифункціональний центр, який передбачатиме сервіси, розважальну зону, шопінг, велику фінтес-залу, а також дитячий садочок. Елемент, без якого ми не обійдемося, — університет з лабораторіями. Плануємо, що все це ввійде в першу фазу і тривалість її будівництва буде приблизно 2,5 роки. І це ще — песимістичний сценарій», — розповіла Ольга Мандзюк, інвестиційний менеджер проекту.

Візуалізація майбутнього IT-Park

Більше 50 тис. кв. м офісів із 65 тис., запланованих у першій фазі, вже продано. Тому, за словами п. Мандзюк, друга фаза будівництва розпочнеться дуже скоро. Загалом термін будівництва всього проекту займе від п’яти до шести років. «На території майбутнього парку є житловий будинок і це питання, яке ми будемо обговорювати з жителями. Швидше за все, все пройде за звичною для таких випадків процедурою: квартири викуповуватимуться, а жителів виселятимуть», — розповіла Ольга Мандзюк.
Для фінансування проекту його автори ведуть перемовини з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку, але деталей цих розмов поки що не розголошують. «Якщо будемо додатково залучати інвесторів, то це має бути правильний європейський інвестор, який принесе не просто лантух із грошима. Нам потрібні нові технології й інновації. Нам потрібні інвестори, які є частково й девелоперами. Якщо вони прийдуть зі своїми ідеями, ми будемо тільки раді. Це повинні бути компанією з чистою репутацією», — додала інвестиційний менеджер.

Чому цей проект важливий?
«По-перше, цей проект важливий тому, що він об’єднує людей. Навіть люди, які вже зібралися, ще не до кінця розуміють майбутні наслідки проекту. Він об’єднав конкурентів. Це дуже важливо, бо компанії йдуть від конкуренції до кооперації. По-друге, проект залучає навчальні заклади та студентів. Я сьогодні почув дуже важливу річ, пов’язану з лабораторією. Ця ланка між навчанням і побудовою компанії — той ефект, який ми називаємо екосистемою. Кремнієва долина — якраз про це. Коли в одному місці працюватимуть розумні люди, то вони зможуть швидше будувати глобальні компанії з України. А ми, як інвестори, якраз інвестуємо в українські компанії, які конкурують на глобальному ринку, — прокоментував Андрій Колодюк, голова наглядової ради Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій. — Коли мене питають, чи можливо створити в Україні Кремнієву долину, я кажу, що вона вже є. Вона просто розпорошена з точки зору зв’язків. Вона в Києві, Одесі, Львові, Дніпропетровську, Харкові й інших містах України. А такі місця, як ІТ-парк якраз дозволяють людям кооперуватися і працювати в одному місці і творити, креативити».
«Коли я кажу глобальні компанії — це дуже важливо, бо 15 років торочу одне і те ж. У нас немає окремо аусорсингових компаній, окремо продуктових компаній, чи компаній, які займаються електронною комерцією. Вони використовують різні моделі, орієнтовані на різні ринки, але це все один потужний ІТ-сектор, який вже став другою економікою України. Нам треба пишатися досягненнями і не забувати, що Україна — єдина країна в світі, де ІТ-сектор є цілком приватний і виріс без підтримки держави. Будь-які країни світу, в т.ч. така нами улюблена Кремнієва долина, відомий Ізраїль, почали будувати екосистему за підтримки держави», — наголосив він. — Я переконаний, що цей проект вдасться. Гадаю, що в Україні таких проектів буде ще більше і так ми швидше побудуємо екосистему, яка вже у нас є, але неприв’язана до одного місця», — підсумував він.

Юлія Ліпенцева, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply