Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Технологічні тренди-2020

Автор:

|

Грудень 31, 2019

|

Рубрика:

Технологічні тренди-2020

Норвезька телекомунікаційна компанія Telenor і одна з найбільших міжнародних консалтингово-аудиторських компаній Deloitt опублікували свої списки головних технологічних трендів 2020 року.

Мобільна мережа 5G
Deloitte прогнозує вибух популярності комерційних мобільних мереж п’ятого покоління, які будуть конфігурувати під конкретні потреби їхніх користувачів, залежно від типу їхньої діяльності і профілю компанії або організації. Також очікується, що приватні мережі 5G будуть безпечнішими за суспільні. Зараз експерти по всьому світові кажуть про потенційні вразливості п’ятого покоління, оскільки перевагами 5G також будуть користуватися й кіберзлочинці. Telenor пише, що масові запуски приватних мереж 5G у світі призведуть до створення об’єднань між компаніями різних індустрій, що, своєю чергою, дозволить запускати платформи, «які змінять світ».
До слова, в шести містах України з грудня 2019-го тестуватися мобільний зв’язок п’ятого покоління. Роботи виконує шведський виробник відповідного обладнання спільно з українським мобільним оператором. Тестування 5G відбуваються у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Черкасах і Львові. Олександр Шелест, заступник міністра цифрової трансформації, сказав минулого місяця, що повноцінний запуск 5G в Україні відбудеться за три роки.

Штучний інтелект
Deloitte вважає, що 2020 року обсяг продажу чипів, які працюють з технологіями штучного інтелекту (ШІ), складе близько 750 млн штук на загальну суму у 2,6 млрд USD. До 2024-го обсяг продажу чипів зі ШІ сягне 1,5 млрд штук, при цьому їхня вартість для споживачів буде постійно знижуватися. Індустрія виробництва роботів покаже 20-відсоткове зростання, у т. ч. завдяки розвитку Інтернету речей і мереж 5G, вважають експерти міжнародної компанії.

Супутниковий Інтернет
Deloitte вважає, що 2020 року зросте кількість компаній, які пропонуватимуть доступ до Інтернету зі супутників. Зараз таких супутників — близько 200. Очікується, що їхня кількість зросте до 700 завдяки здешевленню запусків на низьку орбіту — з 18,5 тис. USD за 1 кг до 2,7 тис. USD за 1 кг.

Зелені технології
Інтернет речей (Internet of Things), великі дані (Big Data) та технології ШІ дозволять оцінити споживання, знизити попит і значно скоротити викиди вуглекислого газу, зменшивши витрати. Основою для бізнесу, переважно в Європейському Союзі, стане перехід на повністю відновлювану електрику.
При цьому на ринок вийдуть послуги і програми, за допомогою яких пересічні люди зможуть легше сформувати екологічні звички та зробити усвідомлене споживання невід’ємною частиною свого життя. Державні і приватні інвестори будуть вкладатися в «зелені» стартапи, зауважує Telenor.
Аналітики також вважають, що на велосипед пересідатимуть дедалі більше жителів мегаполісів. У Deloitte вважають, що високотехнологічні компанії захочуть скористатися цим трендом і почнуть впроваджувати у виробництво велосипедів такі процеси, як 3D-друк, займуться розробкою додатків і карт, які оптимально пасуватимуть під їзду на велосипеді. Також прогнозують різкий збільшення популярності електричних технологій у виробництві велосипедів, що має залучити до велоруху ще більше людей. Розвитку цього сегмента також посприяє розробка більш компактних і ємних літієво-іонних батарей. Прогнозують, що у 2020-2023 рр. продадуть понад 130 млн електричних велосипедів.

Інтернет тіл
Також масове поширення отримає так званий інтернет тіл (Internet of Bodies). Йдеться і про ґаджети, і про додатки (перше покоління), які не тільки моніторитимуть різні показники людського тіла, а й самостійно коригуватимуть показники. Наприклад помпи з інсуліном, які вимірюватимуть цукор у крові й, якщо це потрібно, автоматично вводитимуть інсулін в організм (друге покоління).
Третє покоління таких пристроїв буде під’єднуватися до мозку, що забезпечить з’єднання в реальному часі з віддаленими комп’ютерами, куди будуть відправляти дані про багато які процеси в організмі. Крім моніторингу здоров’я, такі девайси можуть спростити і підвищити кібербезпеку. Адже ще 2017 року розробили мікрочип, який імплантувався під шкіру. Він міг відмикати двері, проходити авторизацію за робочим комп’ютером, а то й оплачувати покупки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply