Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Суперкомп’ютер побив рекорд

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Суперкомп’ютер побив рекорд

K-computer, розташований в Інституті фізико-хімічних досліджень (RIKEN) у японському місті Кобе, першим серед суперкомп’ютерів показав продуктивність понад десять петафлопс. Тест Linpack, який традиційно застосовується для оцінки продуктивності суперкомп’ютерів, на випробуваннях дав результат 10,51 петафлопс. Це означає, що K-computer виконує 10,51 квадрильйона операцій із плаваючою крапкою за секунду.

Таким чином, K-com­puter побив власний рекорд продуктивності. У червні 2011 року японський суперкомп’ютер очолив рейтинґ найпотужніших у світі систем із результатом 8,16 пета­флопс. Друге місце в червневому рейтинґу посів китайський суперкомп’ютер Tianhe-1A, який продемонстрував результат 2,6 петафлопс.

K-computer у його ни­нішній конфігурації об’єднує 864 обчислю­вальні стійки і 88128 процесорів. Теоретична продуктивність системи становить 11,28 петафлопс. Суперкомп’ютер — спільний проект RIKEN і компанії Fujitsu. Використання комп’ютера в повноцінному режимі планують розпочати в листопаді 2012-го.

Він буде застосовуватися для прогнозування стихійних лих, зокрема землетрусів, для аналізу процесів зміни клімату й у космічних дослідженнях.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply